Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A háziorvos értesül-e a...

A háziorvos értesül-e a kórházban elhunyt beteg haláláról? Kötelező-e neki szólni?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk jó viszonyban. Ha nem muszáj, nem szólunk hozzá többet. Feltételezem, hogy a TAJ, EESZT vagy ilyesmi megfelelő tájékoztatást nyújt neki.

júl. 14. 07:46
 1/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
56%
Arról nem feltétlen értesül, de nem is kell, mert ott a kórház állítja ki a halotti bizonyítványt, illetve a halál tényét is ott állapítják meg. Ha egy személy meghal, akkor szerintem utána, amint a dokumentumai érvényességét megszüntetik, bevonják, nem lesz elérhető az EESZT-je.
júl. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Értesül. (EESZT-ből nem feltétlenül, ott le lehet tiltani az adatokhoz való hozzáférést) De amikor én hasonló okból akartam értesíteni a háziorvost, már tudta - azt nem tudom, honnan.
júl. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Amikor egy beteg meghal a kórházban, a kórház értesíti a háziorvost. Ez a protokoll. Neked nincs teendőd.
júl. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kap értesitést,hisz ki kell venni a nyílvántartásából.
júl. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen. Kap értesítést.
júl. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvosként hozzászólnék. A kórház nem értesít minket, ellenben a NEAK igen. Minden hónapban kapunk egy kimutatást a körzethez tartozó betegekről melyen jelzik kinek lett barna vagy kék a TAJ szàma. Ha a TAJ barna és magyarázatként mellette egyes kód szerepel, az azt jelenti, hogy az illető elhunyt. Az EESZT nem törlődik, mert vagy 50 évig meg kell őrizni az EÜ adatokat.
júl. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6-osnak! Édesanyám 2024 (vagyis idén) május 29.-én hunyt el! Majd párnappal később barna lett édesanyám TAJ kártyája is! A helyi / települési család segítő szolgálat ránk szólt hogy a házi orvosnak azzonal szóljunk és jelentsük édesanyám halálát! Majd mikor anyám házi orvosát fel kerestük, akkor anyám házi orvosa azt jelezte szóban hogy az EESZT-ből meg kapott minden adatott, és igy az ő gépében is benne van. Vagyis magyarán nem keletett volna külön jelezni szóban. Mert az EESZT-ből hivatalosan is értesül. Illetve a Taj kártya nyilván tartásból is értesül.
aug. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
EESZTből akkor értesül ha magától megnézi. EESZT semmi hivatalos értesítést nem küld. Ettől függetlenül ha pl. tudom hogy valamelyik betegem kórházban van rá szoktam nézni az EESZTre hogy mi van vele.
aug. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!