Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit lehetne tenni,ilyen...

Mit lehetne tenni,ilyen 'fekete angyalokkal"?

Figyelt kérdés

Mivel semmi bizonyítékom nincs ezért nem írok várost sem. Legyen ez egy elméleti kérdés.

Van egy barátom, kb 1,5 éve dolgozik egy nagy város kórházában mint ápoló.

Mióta elkezdett ott dolgozni teljesen megváltozott. Eddig is mesélt hajmeresztő dolgokat, de múltkor kibukott és mondta,hogy fontolgatja,hogy otthagyja.

Azt mesélte,hogy ami betette nála a kaput az néhány "régi motoros" kolléga. Akik ha alkoholista, drogos stb. az ő szavaikkal élve sopredek kerül be az osztályra akkor tesznek róla,hogy ne kerüljön onnan ki.

Sajnos nálunk a csaladban volt ilyen személy, aki korhazban hunyt el. Azóta ezen gondolkodom,hogy vajon mióta mehet ez? Mindenhol csinálják az országban?

Nem feltétlenül azt mondta,hogy megölik csak,hogy tesznek róla,hogy ne menjen már haza onnan.

Én megértem,hogy ezt nem birja feldolgozni. Azóta én is ezen agyalok és nem akarom ezt annyiban hagyni. De ha besétálnék ezzel a rendőrségre max a barátomat tudnám bajba kerverni. De bizonyítekom semmi.

Valakinek bármi tipp?



júl. 7. 12:21
1 2 3
 11/22 Senior Séf ***** válasza:
18%
A magyar eü-ről valóban sok mindent el lehet mondani, de ez merő maszlag.
júl. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
73%

Én aktív belen dolgozom, direkt senki nem öl meg senkit, inkább az ember- és az eszközhiány miatt halnak meg emberek.

Nálunk még elmegy a helyzet, de a krónikus osztály halálozási aránya szörnyű. Ott nincs nővér, nincs pénz, nincs semmi és nem is akarnak rászánni többet.

Egy rokonom is bekerült oda, előtte hónapokig kezeltük mi és a gasztro, teljesen jól volt, kapott infúziót, evett, ivott.

Ott senki le se tojta, ha én mentem itattam, etettem, gyógyszereltem, de egyébként még a pelenkát se értek rá cserélni rajta. Aztán miután betegszabin voltam mire visszamentem, meghalt.

Nyilván az az egyszem nővér kevés 25-30 betegre, orvos sincs csak más osztályról felváltva vizitelnek, és a mindenen spórolunk hozzáállás se tesz hozzá. Gyógyszer még csak-csak, a legolcsóbból, pelenka napi kettő annak, akinek nem hoznak.

Pláne most, hogy 40 fok van a kórtermekben, aki nem halt volna meg, még az is meg fog a héten.

júl. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
63%
11# oké. A párom apja télen bekerül a belgyógyászatra, mert 0-24 ápolást igényelt, és nem volt hely a hospiceban. Első este azt mondta a főorvos a páromnak, hogy gondolkozzanak el az anyjával azon, hogy "a másik oldalon már jobb lenne a papának". Nem értették, ezért a párom utána ment, hogy ez most azt jelenti, amire gondol? Az orvos azt válaszolja, nem tudja, miről beszél, ezért egy ápolónőt is megkérdeztek, aki azt mondta, van lehetőség "túladagolni az altatót".
júl. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
12-es sajnos azóta több aktív vagy volt ápoló, nővér is írt nekem hasonló dolgokat. Szóval sajnos az országban több kórházban is vannak ilyen embernek nem nevezhető lények... A kérdés már csak az,hogy mit lehetne tenni?
júl. 8. 19:16
 15/22 anonim ***** válasza:

ma 17:18 Nem tudom igaz volt-e amit írsz, de elmondom neked: Kérem a jó-istent hogy abban a helyzetben ha rólam lesz szó legyen BÁRKI aki túladagolja az altatómat.

Volt, van szerencsém?? családi 4 szülőből 3-at látni végső stádiumban egyiket agyi, másokat végtagok darabonkénti elvesztése miatt látni vegetálni. Köszönöm, NEM KÉREM!

júl. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
28%

Nálunk nem szokás altatót túladagolni, de tény, hogy sokaknak jobb lenne a túloldalon.

Milliókat költünk 90+ évesekre, drága gyógyszerek, beavatkozások, azért hogy talán még 1-2 évet elvegetáljanak valami idősotthonban. Jó esetben magukról se tudnak már, rossz esetben megélik és jajgatnak egész nap mert vagy jobban lesznek a gyógyszertől, vagy nem.

Aztán valaki felveszi ezt és kiteszi a Facebookra, hogy kínozzák a néniket az idősotthonokban.

Aktívan nem lehet segíteni, a beteg vagy a gyámja megtagadhatja a további beavatkozásokat, gyógyszereket.

júl. 9. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Akkor se gondolja már senki,hogy joga van élet és halál felett dönteni!!!!
júl. 9. 18:11
 18/22 anonim ***** válasza:
31%

Magyarországon kb. mindenkit erőszakosan életben kell tartani, ha a beteg kiköpi a gyógyszert, infúziót kell adni, ha azt kitépi, le kell kötni, le kell szedálni, de nem lehet meghalni hagyni.

Végstádiumban lévő betegeknél lehet bizonyos gyógyszereket, kezeléseket elhagyni, ha már semmilyen javulás nem várható.

júl. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
54%

ma 18:11 Ebben így, szó szerint igazad van, de nem is így működik.

Hogy a családnak, és a szenvedőnek sincs joga dönteni, az már kérdéses.

Én mint már régebben is leírtam megéltem emberek teljes leépülését. Hallottam könyörögni idős anyát fiának: Fojtsál meg egy párnával! nem bírom tovább a szenvedést. Nos mindenki döntse el: Élet, ami nem élet csak egy létezés, vagy egy nyugodt elalvás?? Jöhetnek a pirosak, de így gondolom.

júl. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
71%
Ha ilyenre van gyanúd, feltétlenül jelezd a rendőrségnek, nyomozni fognak.
júl. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!