Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Március óta nem tudják mi...

Március óta nem tudják mi bajom, annyi vizsgálaton voltam mint a csuda, egy megoldás maradt?

Figyelt kérdés
Már többet nem megyek kórházba, hülyének néznek azt hiszik kamuzok, pedig nem. Már le se irom mi a bajom.. teljesen a padlón vagyok ( képletesen ) minden teszt, vizsgálat negatív es a stresszre fogják, az ellen nem tudok mit tenni úgy lettem nevelve , hogy minden miatt aggódni kell és félni erről én nem tehetek így éltem 30 évet.. stresszre mindent rá lehet fogni.. kimondatlanul, ugye csak az a megoldás maradt nekem?

júl. 7. 01:07
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Hát úgy nehéz megítélni a helyzeted, hogy nem mondasz el semmit. De az öngyilkosságról próbálj meg elfeledkezni. Szerintem neked pszichiáter tudna a legtöbbet segíteni, már alapból amiatt a gondolat miatt is érdemes lenne felkeresned egyet. Nem szégyen és nem is ördögtől való dolog a pszichiáter. Nem jelenti azt, hogy őrült vagy. Én is járok más dolgok miatt.
júl. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem tudni, miről van szó testileg. Én megpróbálnék egy elismert ayurvedikus orvost. Lehet, nem lesz olcsó.

Lelki életedre pedig annyit mondanék, hogy én keresztül-kasul olvastam a témában a környezetemben történt tragédiák okán. Minden vallású és akár ateista filozofus arra jutott, h nem érdemes. Keleti tanok szerint öngyilkosság a teremtés egyetlen szigorú törvényének a megsértése. Hitük szerint a lélek szenvedése csak ott kezdődik igazán. Miközben sokan abban a hitben követik el, hogy ezzel aztán megoldottak mindent.

Prózaibb megközelítésből nézve: semmit nem old meg. Annak, aki megteszi, annak a problémájára nem megoldás. Környezetének mindenféleképpen jelentős probléma. De ha senkije sincs, akkor meg azoknak akiknek hivatalból fel kell takarítaniuk utána. A mérleg egyértelműen negatív.

Én nem hiszek a szakember kultuszban, de azért, ha gondolod, próbálj meg beszélni eggyel.

Picit más esetre, de egy jógi azt mondta, h a testet meg kell mozgatni (sport), az elmét meg le kell nyugtani. Szóval javasolnám a(z intenív) sportot vagy esetleg mezőgazdasági munkát. Illetve a digitális diétát. Én pl sokat ülök gép eőtt. De elkülönítettem a dolgozo és lakó, alvó helyiségeket. Túl sok az inger. Picit vissza kell lassulni az embernek, hogy a test utolérje a lelket.

júl. 7. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Pánikbetegségnél szokott ez lenni. Olyan testi tüneteket produkál, hogy azt hiszed van valami betegséged, de igazából, csak a sok szorongás így csapódik le.
júl. 7. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Annyi vizsgálaton voltál, mint a csuda - pont azon az egyen nem voltál, ahova menned kell: a pszichiátrián. Nem kamuzol, hanem extrém szorongásod van, ami gyógyszerért és pszichoterápiáért ordít! Anélkül nem fog megoldódni a problémád.
júl. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az lehet, de nem merek elmenni pszichos doktorhoz mert nekem olyan sérelmeim vannak amikre nem emlékszem azaz csak akkor jönnek elő ha meglátok valamit/valakit. Pl. tegnap a volt osztályfönökömet és fél órán át agyaltam ratja, hogy miket mondott, ami nagyon zavart az az volt, hogy pályaválasztás volt és megkérdezte, hogy jól meggondoltam az szakközép iskolát? Mert nem fog menni az érettségi. Holott a legjobb 4 évem volt az a középsuli és sosem voltam olyan jó mint ott.

Aztán követte a gondolatomat egy másik volt tanár aki szerint meg nekem nem kellene tanulnom országok iparait meg megyéit/régióit fövárosait mert én oda biztos nem jutok el , helyette a másik osztálytársamnak kellene ( azért mert neki az apukája amerikai katona volt akkor és nyáron folyton utaztak vagy USA-ba vagy Karib tengerre, Ausztráliába és akkor Ő a tanár szerint menő volt ).

Ezek olyan régi sztorik és csak ömlik most is a fejembe meg több megint.

júl. 7. 10:43
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
A pszichiáter szorongásoldó gyógyszert ír, az nem terápia, de megszabadít a rossz érzésektől. Vele nem kell hosszasan beszélgetni. A terápia a dolgok mélyére ás, inkább pszichológussal, ott nem kell, hogy minden egyszerre az eszedbe jusson, mert az egy hosszú folyamat. Jelentkezzél be (beutaló nem kell) a helyi pszichiátriai gondozóba, és mondd, hogy pszichoterápiát is szeretnél kapni.
júl. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Meg ilyeneket amit itt is leirtam, biztos nem mernék elmondani senkinek. Miután kiírtam a kérdést elugrottam pár helyre ahol csend van meg lehetőség megtenni amit kéne, és elkezdtem aggódni, mondom megteszem akkor valaki puszolhat ki, akkor szerencsétlen szüleimnek szólnak, hogy mit gyökérkedtem így utoljára Ők meg rinyálnának meg utána hagyaték.. mert sok dolog van a nevemem meg a számláimhoz se férnek hozzá addig, legrosszabb meg az , hogy csomó szerv veszne oda és életképes normális emberek meg meghalnak az ilyen alja mint én meg vergődik egy anonim oldalon ilyen kérdésekkel.


Példa, jött egy kedves idős házaspár nyugdijas éveikre ebbe a városba ( van gyógyfürdő ) nagyon jó arcok , aztán nem láttam őket fél évig most meg beszéltem velük , vesebeteg lett és dialízisre jár, de mondta, hogy nem adja fel és nem is tudja mi az a depresszió csak rossz fél napot ott tölteni gépen. Komolyan szóhoz se jutottam szégyelltem magam. És úgy megtenni tré lenne,hogy másnak még segíthetnék. Vért adni jártam, csak utóbbi időben mindig beteg lettem utána, nátha, torokfájás aztán mondom, bocsesz én ritkábban fogom.

júl. 7. 11:04
 8/10 anonim ***** válasza:

Jó példát mutatnak az ilyen emberek, akivel találkoztál. Ezek szerint neked a társaság is segít, érdemes lenne programokra eljárni, művházba táncklub, fotószakkör, festőkör, nyelvtanfolyam, állatmenhely, bármi.

A pszichológusnak mindent el lehet mondani, azt a foglalkozást választotta magának, hogy mindenféle ember különös történetét hallgatja. Még jól is esik, ha végre ráakadsz egy olyan emberre, aki előtt teljesen önmagad lehetsz.

júl. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Pont most jött fel nekem reklámba ez a könyv, szerintem tudnád használni: [link]
júl. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hyzet ismerős. Fogadd el, hogy azbok mentális és menj terápiára
júl. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!