Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Felnőttként betegesen félek...

Felnőttként betegesen félek az orvosoktól, vizsgálatoktól. Van erre megoldás?

Figyelt kérdés

Nevetségesen rettegek felnőttként az orvosoktól és a vizsgálatoktól.

Gyerekként soha semmi bajom nem volt. A gyerekorvoson és a fogorvoson kívül nem kellett soha sehova mennem. Nem tört el semmim, nem voltam vérvételen, sosem jártam kórházba. Nem volt gond a szememmel, fülemmel, semmivel...

Felnőttként viszont egy nőgyógyászati vizsgálat előtt is heteket szorongok.

Hogyan lehet ezen enyhíteni? Tudom nem normális a dolog.



2023. okt. 2. 16:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
2 deci vodka a vizsgálat előtt, oldja a gátlásokat félelmeket:)
2023. okt. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
dehogy igyál egy vizsgálat előtt, macskagyökér-tea vagy tabletta, magnézium, idegekre B-vitaminok, tereld el a figyelmed hobbival zenével, társasággal, akármivel, legyél sokat friss levegőn, sétálj, mozogj, hogy testileg is lefáradj és ne ezeken aggódj feleslegesen
2023. okt. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan ez volt.Bar gyerekként kezdődött nálam.

A megoldás a sok kórházban töltött hetek lettek.A vége felé már nem volt gáz,persze mai napig bennem van a félsz:) De amióta időszakosan töltöttem időt bent, segített.persze ezt nem ajánlom szándékosan!

2023. okt. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én is arra gondoltam, az a "gond", hogy nem "szoktam hozzá" gyerekként a vizsgálatokhoz, meg ehhez a közeghez. Bár hülyén hangzik.

Felnőttként sem járok háziorvoshoz sem, mert évente max kétszer kapok el valami torokfájásos nyavalyát. Azon kívül nem szokott gond lenni.

Az a baj, hogy a héten nőgyógyászhoz kell mennem, mert év elején kiderült egy probléma nálam, és most félévente vissza kell járnom. Ezért vagyok tiszta ideg. Meg a fogorvos is esedékes. Szó szerint rettegek.


#3: Te hogy bírtad a kórházat? Mindig azon szoktam gondolkodni, hogyha be kéne feküdnöm, ott halnék meg, vagy bőgnék végig. Remélem már rendbe jöttél, bármi is volt a gond!


#2: Köszönöm, a héten alkalmazni fogom!

2023. okt. 2. 18:07
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sokat voltam gyerekként kórházban és akkor nem volt olyan elviselhetetlen, mintha most felnőtt fejjel kerülnék be. Talán az segít ha belegondolunk, mi más gyerekként? Elvoltam magazinokkal, játékokkal, örültem mert finom volt a büfében a kakaó, és örültem amikor a szüleim meglátogattak, mindig azt vártam, hogy az lesz a nap fénypontja. Tehát az örömökre koncentráltam, a rosszban is a jó megélésére, a reményre, hogy egyszer vége és hazamegyek. Aztán úgy győztem le sok félelmemet,hogy elkezdtem szűrővizsgálatokra járni. Egy szemcseppet nem mertem használni, aztán annyira gyakorivá tettem az egyébként javasolt vizsgálatokat, hogy most már magam merem megszúrni az ujjam a cukorméréshez, a vérvétel sima ügy mert félévente megyek, de volt gyakoribb is, ha valami nem passzolt,a nőgyógyászt is húztam ugyan de megbántam, mert rosszabb lett ami volt és időben fordultam hozzá még, tehát azon is túl lettem, és ilyenekre kell gondolni. Meg hogy ez az egészségedért történik és ennyi minimális nyüglődés megér annyit hogy komolyabb bajokat megelőzz.
2023. okt. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

Jó orvost érdemes keresni. Ilyenkor az ember tarthat a kiszolgáltatottságtól, az orvos esetleges bunkóságától. Magamon is tapasztalok időnként ilyen tüneteket, de túl tudom tenni magam rajta. Mivel én egy nagyon önálló ember vagyok, egyedül irányítom a döntéseimet, ezért ilyenkor nem bírom, ha valaki irányítani akar. Pláne, ha a testemben is turkál. Néha vitatkozom is dokikkal, a bunkókat nagyon nem bírom, nem hagyom magam lealázni. Igazából a normális orvosokkal jól tudok kooperálni, de aki valamit erőltetni akar, azzal vannak konfliktusaim.

Azért elmászom orvoshoz, ha baj van. Van olyan, akihez szeretek járni, mert szimpatikus, előtte meg tudok könnyen nyílni, de a rideg, bunkó orvosokkal csak hadakozom. Vagy az erőltetősekkel. Bár időnként őket is elviselem, mert ha bajom van, azt sokszor nem tudom magam kikezelni (egyszerűbb nyavalyákat amúgy simán, több orvos felmenőm is volt).

2023. okt. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
36%
Össze kell jönni egy cuki doktorbácsival...
2023. okt. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#5, #6: Köszönöm szépen a válaszokat!

Bárcsak én is normálisabban gondolkodnék ezzel kapcsolatban. Holnap megyek nőgyógyászhoz, de ma már hányingerem volt az idegtől. Igaz problémám is van, és félek az eredménytől.

Alig várom, hogy holnap este legyen és már túl legyek rajta. Megfordult a fejemben, hogy lemondom, de ha halogatom, akkor sem lesz jobb. Max tovább idegeskedek meg nem alszok...

2023. okt. 4. 17:19
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen ess túl rajta meglásd jobb ha tudod az eredményt is minthogy később nagyobb baj legyen, erős leszel és menni fog!
2023. okt. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ó de aranyos vagy! Nagyon köszönöm!
2023. okt. 4. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!