Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért van rengeteg idióta orvos?

Miért van rengeteg idióta orvos?

Figyelt kérdés

Alapból az van benne az emberekben, hogy az orvosok intelligens, csodás emberek. Most emberileg nem is minősítek senkit, de szakmailag egészen elképesztő semmirekellőséget tapasztalok az elmúlt években. Sajnos sokszor vagyok orvosoknál, de nagyon sokszor tévednek és elmegy a fülük mellett, amit az ember mond, helytelen következtetéseket vonnak le...

Szó se róla, volt 1-2 kiváló szakember, akik tényleg értettek a dolgukhoz, de a TÖBBSÉG egyszerűen hülye. Ilyen szar a képzésük?


jún. 29. 16:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
21%
Te hol végezted az orvosit hogy tudod hogy ők ennyire rosszak? Mert gondolom megvan a végzettséged ha kritizálod őket nem laikusként akarsz okosabb lenni mint egy orvos.
jún. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
26%
Nos, ha hülye a beteg és nem jól mondja el q problémát, akkor az orvos se tudja jól diagnosztizalni.
jún. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Nem szar a képzésük, hanem figyelmetlenek, fáradtak, rohannak. Több éve tapasztalom. Az első két hozzászóló szerencsére nem jár orvoshoz. Majd ha többedjére tapasztalják, hogy már az anamnézis felvételében is sok hiba van akkor el lehet gondolkodni hogyan fognak gyógyítani. Arról nem beszélve, hogy nem is gondolkodnak, sémák szerint diagnosztizálnak, ami ma már ennyi betegség és beteg emberrel nem szabadna.
jún. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Nem a szakmai képzéssel van az alapvető probléma, hanem az emberi hozzáállással.
jún. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos ez tényleg igaz, nagyon keves a normalis, empatikus orvos. Egyébként szerintem az adminisztráció is rengeteg idot elvesz, es kevesebb idő jut a betegre.
jún. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Érinthetetlenek, 1-2 millás fizuval, ha hibát hibára halmoznak is ellesznek. Senki nem fogja őket kirúgni, felelősségre vonás sem szakmailag, sem emberileg nincs. Az ilyen helyzet, az arra hajlanosaknak hamar a fejébe száll.
jún. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%

"a TÖBBSÉG egyszerűen hülye."


Egy-két példával megvilágítanád,mire gondolsz pontosan?

jún. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A 6. is nagyon jól írja.


7. válaszoló: alapbetegségeket nem ismernek fel, vagy félrekezelnek.


Eleve az, hogy el kell menned a 3-4-5. orvosig, hogy megállapítsák mi is a betegséged.


A képzésről (fő)orvosoktól jót még nem hallottam.


A továbbképzéseket csak a pontokért csinálják, aztán egyből el is felejtik, mert jó az úgy, ahogyan 30-40-50 éve tanultam az egyetemen.


Ha visz friss angol nyelvű publikációt a beteg, akkor hozzá sem tudnak szólnui, hiszen angolul nem tudnak...


A legtehetségesebbek külföldre mennek, nekünk is az jó orvosaink többsége távozott az elmúlt 10+ évben.


Sokan eleve külföldön kezdik az egyetemet, középiskolát, de újabban már az általánost is, ők miért jönnének ide (vissza)? (A külföldön születettek pláne.)

jún. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én szeretem az orvosokat.
jún. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosi egyetemet is átlagos képességű emberekre szervezték. Talán egyetlen dolog a különleges benne: seggel kell bírni. Gondolkodni nem kell, be kell magolni a szöveget, amiből majd vizsgáznak. Én 24 évet dolgoztam az egészségügyben és sok orvos kollégám is volt. Az átlag nem intelligensebb másoknál, sőt esetenként kifejezetten hamis nézeteket hangoztat, akár biológiai témában is. A fiataloknak kevés a tapasztalata, az idősebbeknek meg már elment az a kevés esze is, ami volt esetleg. Sokszor valóban úgy viselkednek, mintha "istenképzőt" végeztek volna. A szűk szakmai területükön kívül eső ismeretek szinte meg sem érintik őket, szigorúan tartják magukat az előírt protokolokhoz (önvédelemből) és nagyon ritka az olyan, aki képes vagy hajlandó figyelembe venni a beteg egyéni sajátosságait. A vonatkozó szakmai szakirodalmat nem követik naprakészen és megsértődnek, ha erre a nem orvos végzettségű beteg figyelmezteti őket. Sajnos nem megfelelő a szakmai felügyelet. A rendszerváltáskor még lehetett bízni abban, hogy a valódi egészségbiztosítós modell mellett majd a biztosítók valódi szakemberei pontosan megállapítják a melléfogásokat stb. és javul az ellátás minősége, de az mára már szertefoszlott. Engem a volt háziorvosom a rossz diagnózisával majdnem eltett láb alól.
jún. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!