Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szükséges lehet további...

Szükséges lehet további vizsgálat?

Figyelt kérdés

A háziorvosom azt mondta, hogy nincsen okom az aggodalomra, mert valószínű tüdőgyulladás utáni állapotról beszélhetünk. Novemberben estem át egy lázas-torokfájós betegségen (feltehetőleg Covid volt). Ami kb 2 hétig tartott, azóta semmilyen tünetem nincsen.

Viszont kíváncsi vagyok, hogy akinek hasonló lelete volt, az ő orvosa mit mondott, vagy aki esetleg ért a témához ő, hogy látja.



A leírás a következő:

"Baloldalon tiszta tüdőmező. Jobboldalon subhilarisan fokozott bronchovascularis rajzolat látszik. Norm. hilusok.

Mk. sinus lateralis szabad. Mk. rekeszfél középső részén kihúzottság ábrázolódik. A szív, nagyerek rendben.

A trachean jelenleg kóros eltérés nem mutatható ki."



jún. 26. 16:14
 1/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez semmilyen kezelést nem feltételez, lehet egy gyulladás utáni állapot, de ebből ez nem derül ki, a novemberi meg eléggé régi, ilyen nem így ábrázolódna szerintem, legalábbis nem az akkori, a fokozott rajzolat lehet a sok köhögéstől is.
jún. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a részletes válaszod:)

Szerinted érdemes lehet jobban utána menni a dolognak?

jún. 26. 19:24
 3/3 anonim ***** válasza:

"Szerinted érdemes lehet jobban utána menni a dolognak?"


Ha nincs jobb dolgod és ennyi az öröm az életedben, hogy teljesen feleslegesen vizsgáltatod magadat főleg nyáron amikor a kapacitás is csökken a szabadságok miatt úgy hogy a végeredménnyel már most is tisztában vagy (úgysem találnak semmit) akkor persze, érdemes.

tegnapelőtt 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!