Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért ne lehetne ilyen stílusú...

Miért ne lehetne ilyen stílusú levelet írni egy kórház vezetőségének, ha a beteg tudatni akarja a sérelmét az orvos feletteseivel?

Figyelt kérdés

[link]



Nem igaz, hogy államiban nem lehet mást csinálni, csak várakozni 2-9 órát (vagy még többet például a sürgősségin!), mert az orvosok képtelenek beosztani az idejüket,


vagy éppen tényleg nem érdekli őket (konkrét példa következik ultrahangról), hogy 07:00-től van kiírva a rendelés, de az első beteg 08:30-ra kap időpontot, az orvos pedig kegyeskedik 09:47-kor megérkezni, és gúnyosan mondja, amikor szólunk, hogy késett: mi a baj, sietnek?


Igen, vannak dolgozó emberek is, akik nem úgy élnek, hogy nagy kegyesen napi négy (!) beteg ultrahangozásával letudják a napot.


Óránként kellene napi négy beteggel foglalkozni az ultrahangon, ha már ezt hoztam fel, és akkor nem lennének 5-6 (vagy még több) hónapos várakozási idők.


jún. 24. 11:33
 1/9 A kérdező kommentje:

*Óránként kellene napi négy


magyarul: Óránként kellene négy beteggel foglalkozni

jún. 24. 11:37
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az esetet le lehetett volna tudni, ha odamegy valakihez megkérdezni.


Alapvetően viszont ennél durvábbat is kaphatnának, mert tényleg nevetséges, amit művelnek. Bunkó orvosok, több hónapos várakozási idő, nem keveset késnek a "kedves" dokik... Ahányszor SZTK-ba mentem, mindig agyvérzés közeli állapotban távoztam, mert ezek közül leginkább az összes, és még több bicskanyitogató dolog előfordul.

jún. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%
Ehhez csak annyit, hogy már egy vérvételre is 2 hetes előjegyzés van sok helyen.
jún. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért csak bunkó és közönséges stílusban lehet reklamálni?

Egyébként meg ki ül bárhol 2 órán keresztül, anélkül, hogy érdeklődne? Főleg, ha látszik, hogy utána érkezőket is már behívtak.


Sok helyen meg jól működik, időpontra mész, nem kell órákat várni, de arról ugye nem számolnak be.

jún. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3: igen. Ha nem sürgős, miért kéne azonnal? Nekem műtét miatt kellett korábban, akkor kaptam korábbi időpontot.
jún. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

Mert oltári nagy prosztóság, azért. Ha baja van, normális hangnemben is meg lehet fogalmazni, nem csak így.


Egyébként meg imádom, amikor olyanok pofáznak, akiknek fingja sincs arról, hogy mit csinál egy orvos és mennyit dolgozik.

Gondolom el sem tudsz képzelni olyat, hogy az orvos nem azért késik a rendelésről, mert kávézgat, hanem mondjuk mert más dolga van (mondjuk az előjegyzett betegek mellett van egy csomó sürgős kérés, osztályos betegnek helyszínen csinál vizsgálatot, konzíliumot ad stb.)

Azt sem tudom, honnan veszed, hogy napi 4 db ultrahangot csinál.

Ez csak a te elképzelésed, ami baromira távol áll a valóságtól.

jún. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mostmár náluk is be fognak épp ezért vezetni vm kártyás módszert vagy jelenléti ívet. Állam bá megelégelte azt, hogy képtelenek a rendelési időt normálisan kitölteni, és nem sok mindenben, de ebben igazat adok. Remélem gondoskodnak arról, hogy ne lehessen csalni, és ne a főnővér írjálja/csipogtassa le a dokit.
jún. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mert fejétől bűzlik a hal. Ahol a főigazgató így áll hozzá a betegekhez és a panaszukhoz plusz ehhez asszisztál a betegjogi képviselő is, ott mit vársz a beosztottaktól?
jún. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy se ez, seva normális hangnem nem érdekli őket. Úgysincs következménye semminek.

Pedagógusok dettó.

jún. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!