Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen az egészségügyben...

Milyen az egészségügyben dolgozni?

Figyelt kérdés
Mennyivel vonzóbb egészségügyben dolgozni, a bérrendezések után? Legfőképpen az orvosok helyzete érdekelne, az állami intézményekben.

jún. 3. 18:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon-nagyon változó. Nem mindegy, hogy melyik kórház melyik osztályán vagy, és mennyire jófej/összeszokott a csapat.
jún. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mikor 2015-ben elkezdtem dolgozni, a nettó fizetésem 114 ezer forint volt.

2 évig nem ügyeltem, ellenben be kellett járni "subolni", ami gyakorlatilag ingyen ügyeletet jelentett, ugyanis mindent nekem kellett csinálni (nyilván ha elakadtam, hívhattam a szakorvost), ellenben fizetést nem kaptam érte.

2 év után havi 4-5 ügyelettel már hihetetlen magasságokba emelkedett a fizu, mindennel együtt nem kaptam nettó 300 ezret.


A béremeléssel jelenleg 2-3 ügyelettel nettó millió felett keresek, tehát igen jelentősen változott a fizetésem.

Amikor megemelték, kifejezetten jó pénz volt, most egy jelentős részét elvitte az infláció (és nyilván most sok évig nem számíthatunk ismételt emelésre), de még így is jóval a magyar átlag felett van, szóval kifejezetten elégedetlen így sem vagyok.


A munkámat meg egyébként szeretem, szóval azt nem bántam meg. Ha szar maradt volna a fizu, akkor viszont biztos, hogy kellett volna magánrendelnem, így nem szorulok rá.

jún. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Egész jó, főleg ha mellette valami magánklinikán is dolgozik az adott orvos(az állami intézetben végzett munka kárára)
jún. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos jó lehet. Egyrészt mert milliókat kapnak azért mert kaffognak a betegekkel,szószerint ba..ogassák őket úgy ahogy kedvük tartja mindamellett hogy ba..sznak jobbra balra. És ezért kapják a milliós fizetést. Ja és emberségből nullák!
jún. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
3-as jól mondja. Nem ritka, hogy teljes 8 órás fizetést kapnak, holott csak mondjuk napi 4 órát dolgoznak az állami kórházban, utána mennek magánba. Többek között ez is az egyik oka, hogy várólisták vannak.
jún. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Orvosoknak jó, szakasszisztenseknek, nővéreknek nem.
jún. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Orvosoknak, nővéreknek, szakdolgozóknak nagyon megemelték a fizetésüket, és nagyon jól elvannak! Osztálya válogatja, de pl. egy osztályra jut 10 ápoló, abból 5 éjjel tuti alszik, a többi meg filmet néz, ritka a riadó éjjel.

Az orvosok a 8 órás munkaidejükből 4-5 órát államiban műtenek, utána maszekolnak saját zsebre az állami infrastruktúrával, meg az eszközökkel.

Pl. a sürgősségire mentem, egy függöny mögött volt az ajtó, beléptem.

Balra két vizsgáló ágy, jobbra 1 ágy, több szék. Az ágyon, székeken mind ültek az ápolók, asszisztens, voltak vagy 8-an, mindenki a telefont nyomta, vihorásztak, elbeszélgettek.

A nem szakképesített dolgozók viszont nagyon rosszul jártak, ott minimálbérért dolgoznak, és kutyába sem veszik őket. Takarító, mosodás, konyhás, karbantartó.

aug. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A nővéreket ne vedd ide, szart se ér a fizetésemelés ha ugyanannyival csökkentik a pótlékot(csak ezt persze nem közlik), ha annyira jó nekik, akkor mégis hol vannak a fiatalok? Ha bemész egy állami kórházba csak 50+os ápolókat látsz.
aug. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Anyám kórházban takarító 23 éve, tudna mesélni. Nagyon kemény lett az utóbbi időben. Csak cigányokat vesznek fel, a főnökök is azok. Ember nincs, a túlórát nem fizetik, minimálbér, bérpapírt alig kapnak, senki sem tudja, ki a felettese kb, totál káosz, egyik nap felveszik az embert, másik nap nem jön, cudar.
aug. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!