Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A jogosítvány érvényességének...

A jogosítvány érvényességének a javaslatát , annak jogosságát kik ellenőrzik? És mi alapján? Valóban a betegséget orvosolják e vagy azt a borítékot, amit a beteg ad az orvosnak?

Figyelt kérdés
Két évig nem kaptam a 2. csoportba jogosítványt, mert a kardiológus nem javasolta,mivel szívem ereibe katéterezések kerültek, és ez tiltja a jogosítvány érvényességét orvosilag, mondta a kardiológus szakorvosom. Elmentem az OOSZI bizottsága elé, nem százalékoltak le evvel mert nem érte el azt a % kot amivel rokkantnyugdíjas lettem volna. Érdekes eddig az 1 csoportú jogosítványommal vezethettem gépkocsit, amikor ezt felvetettem a kardiológusomnak azt mondta, jó akkor azt sem fog ezentúl már vezetni.Eltelt pár hónap kellett mennem szív UH -ra. A kardiológusommal, ketten voltunk a vizsgálóban, és egy borítékot adtam neki eltette a zsebébe. Kiment kis idő múlva visszajött, elvégezte a szív Uh vizsgálatot, azt mondta nagyon jó az eredményem. Kaptam egy hétre Holter vizsgálatra időpontot, ez 24 órás vizsgálat volt, majd egy hét elteltével, amikor a kiértékelés megtörtént, azt mondta a kardiológusom Dénes, csoda történt, nagyon jók az eredményei, és megadta a 2. csoportba a jogosítványom érvényességének a javaslatát. Irány a foglalkoztatási szakorvos, okmányiroda, és a mai napon megkaptam a hivatásos vezetői engedélyemet. Vajon mi történhetett? Mert a kardiológusom sem a háziorvosom a szívemre semmilyen gyógyszert nem kaptam. A kardiológus annyit mondott a rendelőbe, hogy azzal, hogy katéterezték a szívemet azzal a vérellátást javították, ezért lettek jók az eredményeim. Ennek mennyi a valóságtartalma? Mert a kardiológusom másfél évvel ezelőtt azt mondta bármelyik pillanatban szívinfarktust kaphatok, és ha vezetek ez végzetes lehet, ezért nem lehet megadni a javaslatot az ilyen betegeknek.Ha ebből indulnánk ki, akkor senkinek nem lehetne jogsit adni, mert bárki bármikor kaphat egy szív, vagy egy agyi katasztrófát.Nem? Kinek mi a véleménye erről?
jún. 21. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:

"Ha ebből indulnánk ki, akkor senkinek nem lehetne jogsit adni, mert bárki bármikor kaphat egy szív, vagy egy agyi katasztrófát.Nem? "


Hát nem.

jún. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom megmondani, mert én nem látom az értékeidet. Sokan vezetnek úgy, hogy magas a rizikó infarktusra, de nyilván van már az az érték aminél azt mondják, hogy ne tovább.


Mindenesetre a sztori alapján nekem az jött le, hogy nem kellett volna jogsit kapnod.

jún. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A kardiológusom szerint csoda történt,mert minden eredményem jó! Azért érdekelne az hogy, mitől javultak meg az értékeim? Amikor gyógyszereket sem írtak fel.Mivel kamionos voltam és feltehetően leszek is, bízom benne, de azért egy kis tüske motoszkál bennem, vajon mi történhetett az ügyemben? Vagy nem is volt indokolt az, hogy ne adjon javaslatot a kardiológusom, legalább is amikor az igazságügyi orvos szakértői bizottságon azt mondták, ilyen betegséggel nem százalékolnak le senkit, az hogy miért nem adja meg a szakorvos a javaslatot, ezt Tőle kérdezzem meg, mert szerintük nincs olyan ok ami azt indokolná, az orvosi dokumentációk alapján. Akkor mi lehet a valóság? 14 évig kamionos voltam semmi probléma nem volt velem. Igaz egyszer egy kis szorító mellkas fájdalom miatt műtöttek a csuklómon keresztül ahol a katéterezést bevezették a szívembe. Azóta sem érzek fájdalmakat, jól érzem magam,de ami a furcsa, hogy semmilyen gyógyszert nem írtak fel részemre. Vagy lehet az is hogy az egyhavi keresetnek megfelelő boríték beltartalma elégséges volt a hirtelen gyors gyógyulásomhoz? Érdekelne a dolog azért, mert ha valóban beteg vagyok, akkor ne kapjak jogsit. De akkor, miért nem százalékoltak le? Na ez sem egyértelmű. Vagy egy kardiológus tudja azt hogy ez által tud + pénzekhez jutni? Valahogyan teljes bizalmatlanságot érzek az ügyemben.Mi lehet a valóság? Sajnos a kardiológusom már nincsen ott a kórházba, külföldre ment lakni és dolgozni, mondták az orvosok, nővérkék, akiktől kérdeztem. Hogyan tudnám ezt a traumámat feloldani?
jún. 21. 18:59
 4/5 anonim ***** válasza:
Szívkatéterezés során kitágítják a szűkült ereket egy ballonnal, ami miatt a szív vérellátása nagy mértékben javul. Ez a javulás lehet olyan mértékű, hogy közel egy egészséges szívvel egyezik meg. Emiatt lehet megadni a jogosítványt a beavatkozás után, természetesen rendszeres kardiológiai kontroll mellet. A jogosítványnak és a leszázalékolásnak pedig nincs sok köze egymáshoz. "Rossz" szívvel balesetveszélyes vezetni, viszont vannak munkák, amiket egy szívbeteg ember is el tud végezni.
jún. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Vannak ismerőseim, akik szívritmus szabályzó beültetésével is vezetnek személygépkocsit, motorkerékpárt.Azok miért? Az miért nem vezethet akinek ér-szűkület miatt katéterezésre szorult? szerintem egy kardiológus szakorvos is, lehet rossz indulatú, aki nem engedi vezetni azt, aki alkalmas lenne rá.Ki ellenőrzi mindezeket?
jún. 22. 14:53

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!