Hány adag oltás lenne most a kötelező ha nem tört volna ki az ukrán háború? Valaki utána számolt már?
22. Realitásérzék hiányának egyik tünete sajnos, ha te engem 16 évesnek képzelsz.
Szívesen újrakezdeném a pályafutást, a mostani tapasztalatokkal, de ez nem így működik.
Az élettapasztalatban viszont sajnos az is benne van, hogy láttam már olyan bolondokat, paranoid figurákat is, amit 16 évesen nem is hittem volna, hogy ilyenek vannak, méghozzá nem is kevesen.
A pandémia különösen tanulságos volt ilyen szempontból, hogy milyen sok középkori buta ember van manapság is, akik simán beszippantják a közösségi oldalak álhíreit is, könnyen agymoshatók, meg persze már alapból sem okosak.
Kritikán aluli stílusú hozzászólás "konteós" és nem konteós oldalról is érkezett, ezt szögezzük le.
A kérdésre: sajnos először a kötelező fogalmát kellene tisztázni. Sokan tagadják itt is, hogy kötelező lett volna. Ha bizonyos munkakörökben kötelező, akkor szerintük nem kötelező, csak "vállald a döntés következményeit". Ezen felül közösségi terekbe nem mehettél védettségi igazolás nélkül. Rendben van, hogy egy társadalomban vannak szabályok, de a szabályok mindig egy adott területre vonatkoznak, pl. ittas vezetés, biztonsági öv hiánya: oké, eltiltunk az autóvezetéstől, MIUTÁN elkaptak. De ami 2021-ben az oltásokkal ment, az olyan volt, mintha az autóba csak úgy tudnál eleve beülni, hogy egy online kamera előtt megfújsz egy szondát. Az autóvezetés pl. nem alapvető szabadságjog. A munkavállalás, a szabad mozgás viszont igen. Tehát technikailag lehet igaz, hogy nem volt kötelező az oltás, de alapvető jogokat vettek el, ami már túlmegy azon, hogy puszta társadalmi szabály lenne, a trend világos volt, rá akarták SZORÍTANI azaz KÉNYSZERÍTENI az embereket az oltásra világszerte. Ausztriában országosan kötelezővé tették, csak mire a büntetés kifizetésére került volna sor, már vége lett. Olaszországban kb. 55 év felett szintén KÖTELEZŐ volt. Oroszország minden régiója kötelezővé tette.
Bármely országnak jogosultsága van kötelezővé tenni, akár egy védőoltást is, amennyiben a döntéshozók úgy ítélik meg, hogy a normális többség védelme érdekében az szükséges.
Egy kormány kötelezővé teheti a katonai sorozást is, ha az közérdek.
Lehetne sorolni a példákat.
Jöhetne elméletben egy még súlyosabb járvány (szerintem a valószínűsége csekély), amikor tegyük fel, lenne egy jó oltás is, de valakik akadályoznák a védekezést.
Őket lehetne kényszeroltani, vagy bármilyen büntetéssel, börtönnel sújtani.
"Kötelezővé lehet tenni az oltásokat egy demokratikus társadalomban, áll az Emberi Jogok Európai Bíróságának ítéletében."
„[Ezek] A ... lépések szükségesnek tekinthetők egy demokratikus társadalomban”
Mit lehet tudni az oltásellenesség pszichológiai hátteréről?
"Az oltásellenesség egy viszonylag friss jelenség. Köthető annak a brit szélhámosnak akciójához, aki hamisított adatokkal a The Lancetet átverte. Azzal a cikkével, amiben azt állította, hogy a kanyaró, mumpsz, rubeola kombinált oltás megnöveli az autizmus kialakulásának a kockázatát. Erre természetes módon beindult egy oltásellenes mozgalom."
"Az oltásellenességnek jóval mélyebb gyökerei vannak, amik közösek az összeesküvés-elméletek elterjedésével."
"Mi jellemző azokra az emberekre, akik fogékonyak az összeesküvés-elméletekre, az oltásellenességre?
Az biztos, hogy a hiszékenység, a szuggesztibilitás, az önámításra való hajlam elég megbízható személyiségvonás. Azok az emberek, akik inkább hajlamosak arra, hogy a konfliktusaikat olyan módon kezeljék, hogy valamiféle önmegtévesztő gondolatmenetbe futnak bele, azok sokkal fogékonyabbak általában a konteókra és az oltásellenességre is.
Ha általában a befolyásolhatóságot, hiszékenységet, szuggesztibilitást, mint személyiségvonást nézzük, akkor azt lehet mondani, hogy minden populációnak nagyjából 15-20 százaléka erősen hajlamos az ilyesmire. Nagyjából 15 százalék, akik pedig nem fogékonyak rá. A többi pedig valahol középütt van.
"...Szóval, sok minden összekapcsolódik ebben az egészen egyszerű, pszichológiai reakcióban. Mint amikor a kisgyerek sír az oltástól.
Annak van ereje, hogy ez tulajdonképpen csoportképző erő?
Minden társadalomban igény van a csoporthoz való tartozásra, az annak megfelelő értékek, vélemények hangoztatására. Az oltásellenesség csoportképző tényező. Mint ahogy a neten létrejönnek például a cukorbetegek csoportjai, úgy még nagyobb erővel jönnek létre az oltásellenes csoportok. Ez is egy társadalmi igény, ami szerencsétlenül össze tud találkozni kontroll-igénnyel és bizalommal.
De van még egy komoly gond, ez pedig a közoktatás. Az oltás- és tudományellenességnek az volna az egyetlen ellenszere, ha a közoktatásban alapos tudomány-módszertani képzést kapnának a gyerekek. A tudáshiány csak még tovább növeli az államhatalommal, és az elithez tartozó orvostudománnyal szembeni gyanakvást. A közoktatásnak okosan gondolkozó embereket kellene nevelnie, ez a mai magyar társadalomban fokozottan igaz."
"Bármely országnak jogosultsága van kötelezővé tenni, akár egy védőoltást is, amennyiben a döntéshozók úgy ítélik meg, hogy a normális többség védelme érdekében az szükséges."
Lehet, hogy jogosultsága van, de élt ezzel valaha országos szinten bármely állam felnőttek esetében? Igen, a nácik és a kommunisták (Mengele ill. Jugoszláv kommunisták a fekete hímlő idején). Élt ezzel a joggal valamely DEMOKRATIKUS, európai vagy angolszász állam? NEM! Kötelezővé tették már a maszkviselést Amerikában a spanyolnátha idején is, ami nem 6 milliós áldozattal járt, mint a covid, hanem 50 millióval, és nem a gyengébbeket, időseket sújtotta főleg, mint a covid, hanem a legéleterősebbeket. És hamar kudarcot vallott a kísérlet, az emberek nem voltak végül hajlandó betartani a maszkolást, 50 milliós halálozású betegségnél (helyesen!).
Katonai sorozást is kötelezővé lehet tenni, meg is van az eredménye: látjuk, mennyien menekültek el most is Oroszországból ill. Ukrajnából. A vitetnami háborúban is rengetegen elégették a behívót, nem kooperáltak, és vietnámban terjedt el a "fraggelés" kifejezés: sok tisztet felrobbantottak a katonáik.
Szóval igen, "lehetne" kényszer oltani, de több millió ember, köztük én is, az ellenállást választaná. A mai világban nem hiszem, hogy ezt sok kormány megengedhetné magának. MO-n a rendőrség súlyos emberhiánnyal küzd, a határokon ki-be járkálnak illegális migránsok, hogyan lehetne milliós tömegeket ennél jobban kényszeríteni, ha a munkahelyről kirúgás és a közösségi terekből kizárás sem volt elég? Hol van erre a rendőr, börtönőr? 400 nettót kell már a börtönőröknek is adni, pereket vesztenek el a telítettség miatt!
Azt már mindenki elfelejtette, hogy az "első" ukrajnai háborúnak mi vetett véget?
2014-15-ben rengeteg cikk szólt az ukrajnai feszült helyzetről, a helyi villongásokról, egyes tartományok elszakadási kísérletéről, állami megtorlásról.
Aztán 2015-ben berobbant a migráns válság. és attól fogva Ukrajnával senki nem foglalkozott. Egészen rövid időn belül eltűntek a róla szóló cikkek. Nem érdekelt senkit, pedig nem valószínű, hogy véget ért volna. Épp ellenkezőleg, az események folytatódtak. És ezek a körülmények vezettek végül a mostani háborúhoz.
És valóban, ahogy kitört, a járvány varázsütésre eltűnt. Mindenki unta már, lettek végre érdekesebb hírek is. iszen valamivel mindig ki kell tölteni az újságokat, híroldalakat. És valamivel mindig stresszelni kell a tömegeket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!