Gyomortükrözésnél miért alakul ki az öklendezés?
Nagyon sokat öklendeztem. De nem lehet megfulladni tőle nem?
Miért jön létre az öklendezés?
Pici az endoszkóp de mégis amikor a torkomba került olyan nagy
Gyomortükrözés során egy kb ujjnyi vastagságú endoszkópot juttatnak az ember gyomrába, a másik vége pedig ott az orvos kezébe és a műszerhez rögzítve. Ilyenkor mivel nem ehetünk azt hiszem kicsivel több mint 12 órán át, kiürül a gyomrunk, így nem tudnánk aspirálni, ami fulladásveszelyt jelentene. Ez az, amikor a gyomortartalom valamilyen módon (akár hányás, regurgitáció során) visszakerül a szájba és onnan véletlen a légutakba, amit aztán elzár.
Szóval üres gyomorral nem valószínű a fulladás veszélye. Plusz, mivel nem a légcsőbe, hanem a nyelőcsőbe kerül az endoszkóp, így nem jelent veszélyt.
Az öklendezés azért alakul ki, mert a garatnak ez egy természetes reflexfolyamata. Az a cső egyszerűen stimulálja és az igyekszik onnan eltávolítani. Tudod, mint a bulemiás személyek, akik hánytatják magukat, ők is ingerlik valamivel a garatot.
A páciens gyakran pánikol, hogy meg fog fulladni, mert félelmetes, amikor öklendezned kell és a gyomrodig hatol egy cső, ami a szádban van és nem te fogod a végét :)), de ha tudod magad kicsit erővel kontrollálni- nehéz, tudom - akkor megkönnyíted a doki dolgát, mert hamar megnézi mi a szitu (kamerán), biopsziát vesz és kész is. Az öklendezés miatt sajnos, mivel nagyon rázkódik a kép, tovább tart a művelet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!