Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Orvostanhallgató hogyan tud...

Orvostanhallgató hogyan tud több, szélesebb körű tapasztalatot szerezni, ha mentőn dolgozik mentőápolóként, vagy ha segédápolóként sürgősségi osztályon?

Figyelt kérdés
Érdekelnek is ezek, nyári gyakon is sürgin voltam, és úgy tapasztaltam, hogy sok mindent láthattam, sokat tanulhattam, érdekelne, hogy melyiket ajánlanátok. Sürgin viszonylag rugalmas beosztások is elintézhetők elvileg, mentőápolóként mennyire személyre szabható, mennyit kell havonta dolgozni?

2023. okt. 21. 13:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Mentő.
2023. okt. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
A mentőzés többé kevésbé önálló, aki ezt választja, negyedik v ötödik év után mentőtiszti vizsgát tehet. Ha peches vagy - szakmai szempontból - állandóan szállító kocsira kerülsz v olyan mentőtiszt mellé osztanak be, hogy boldog lehetsz ha kitakaríthatod az autót. A sürgősségi szakmai szempontból jobb, és ha elég ügyesnek tűnsz, akkor nemcsak állhatsz a műtőasztalnál.
2023. okt. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyikkel sem. Ismételd, amiket eddig tanultál. Molbit, anatot, élettant, stb.


Tanulni könyv felett tudsz, a már megtanultakat tudod gyakorlatba fektetni. Ha nem tanultál meg valamit könyvből (a könyv az most csak képviseli a seggelést), akkor nem tudom, hogy mit lehet megtanulni például egy SBO-n. Semmit.


Lehet megtanulsz vénát szúrni, intraosszeális utat biztosítani vagy centrális vénát szúrni. Ha nagy G az orvos, akkor talán mutat 1-2 trükköt az EKG-n vagy az ultrahangon, de ezektől a dolgoktól semmivel nem leszel előrébb később orvosként. Ezeket ráérsz majd a rezidensképzés alatt begyakorolni.


Tanulj, ismételj. Most ennek van itt az ideje a 6 év közben. Ismételni és ismételni.


SBO-n azért sem fogsz semmit tanulni, mert még ha meg is "tanítják neked", hogy na akkor így néz ki egy inferior stemi, akkor sem fogják neked ott az EKG anatómiai, élettani és fizikai alapját újra elmondani - már pedig ez az igazi orvosi szint. Nem az, hogy megjegyezzük, hogy ha ez vagy az van a beteggel, akkor ezt meg azt a gyógyszert kell adni. Utolsó mondatomban egy neves magyar oktatót idéztem (aki tanult nála, az tudja ki ő).


Nekem ez a tervem a 6 év alatt.

jan. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!