Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Régi 12 elvezetéses EKG -től...

Régi 12 elvezetéses EKG -től mitől tud többet egy több milliós színes monitoros EKG?

Figyelt kérdés
2022. nov. 15. 11:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, mert több budapesti kórházban is ősi készülékeket használnak.
2022. nov. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szerintem az új már diagnózist is tud mondani.. nade nem arról volt szó hogy EKG-ra nem létezik automatizált szoftver ami felismer mindent?
2022. nov. 15. 11:49
 3/5 anonim ***** válasza:
2: De nagyon sok dolgot már régóta lehet mérni. Rengeteg minden már ez előtt 30 éve is felismerhető volt az EKG adatokból gépi úton. Nyilván pontos diagnózist nem tud adni, de rengeteg mindent ki tud (és már 30 éve is) egy gép szedni, számolni. Megmuatni, hogy na itt lehet valami "érdekes". Pl. kb. 25 éve olvastam egy cikket arról, hogy több feldolgozó eljárás is van (és ezeket összehasonlította), az aritmiás zavarokra. Egészen pontosan megtaláltuk azt, hogy hol van kimaradás, vagy olyan amikor kicsit előbb vagy később jön meg a jel mint kéne. És ez egy igen egyszerű dolog volt. Tengelyállást szintén számoltunk már kb. 25 éve is (azóta nem ezzel foglalkozom, de volt egy rövid időszakom kb. 25 éve amikor EKG jelek feldolgozásával foglalkoztam, aztán irányt váltottam, de már 25 éve is néhány kórképet tudtunk diagnosztizálni, nem az összeset, de egy jó párat már akkor megtaláltunk. Azóta meg ez a terület rengeteg fejlődött). Ezek a kiértékelő szoftverek segítenek sokat az orvosnak, nagyon sok minden automatizálható és oda lehet neki adni, hogy ezek automatikusan kijöttek, és neki ezt 1./ csak ellenőriznie kell, 2./ megkeresi ami nem automatizálható.
2022. nov. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szuper!


Kedves utolsó, pénzért nem vállalsz EKG görbe kiértékelést? :-)

2022. nov. 15. 13:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Plusz a mai gépek már wifin keresztül feltöltik az EKG képeket a felhőbe és ott archiválják.
2022. nov. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!