Erősen kába, vagy soporosus gyógyszermérgezetteknél hogyan végzik a gyomormosást? (Részletek lent)
Mivel látom,hogy sok mentős,illetve orvostanhallgató is olvassa a fórumot,gondoltam felteszem a kérdésemet, mely pusztán kíváncsiságból fakad: toxikológiai jegyzetekben azt írják: a gyomormosás indikációi a potenciálisan életveszélyes mérgezés, illetve a gyógyszerek bevételétől számított 1 órán belüli időtartam,illetve,hogy a gyomormosás eszméletlen mérgezetteknél csak intubáció mellett végezhető el a légút biztosítás,illetve aspiráció elkerülése végett,ami teljesen logikus és érthető.De mi a helyzet akkor,ha például adott egy páciens,aki egy órán belül vett be toxikus gyógyszeradagot,és a mentők kiérkezésekor még nem teljesen eszméletlen, csak erősen aluszékony/kába/soporosus, vagyis csak hangos felszólításra, esetleg megrázásra reagál és teljesen dezorientált? Akkor is elvégzik a gyomormosást a "normál módon",vagy inkább elaltatják, intubálják és utána teszik meg?
Köszönöm a válaszokat!
Infulziot vezetnek be a venaba, es igy elerik azt, hogy kikeruljon a mereg a szervezetbol, de nem veszelytelen, mar maga az ongyilkossag, Aki ilyet elkovet,
az eletevel jatszik.
A gyomormosó szonda ledugása és az öklendezés úgyis ébren tartja a mérgezettet (amíg nyelni tud és köhög, szerintem kivitelezhető aspiráció veszélye nélkül). Egyébként pedig, ahogy vázoltad.
végzős orvostanhallgató
Szerintem GCS 9-től lefelé. Egyébként ha már a narkotikumtól GCS 9 alatt van akkor intubálom és azt követi a gyomorszonda levezetése, ha fölötte van, akkor nincs szükség intubálásra. De ez az én véleményem, nem hivatalos álláspont. Ha akarod, utánanézek.
végzős orvostanhallgató
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!