Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan zajlik az epekő műtét?...

Hogyan zajlik az epekő műtét? Mi a teendő előtte, illetve utána?

Figyelt kérdés

Szeptember végén voltam hasi ultrahangon, nagyon hamar kiderült, hogy epekövem van (az epehólyag falán kb. 1 cm szélességű sávban számos apró kő látható, amelyek árnyékolják a hólyag többi részét).


A radiológus főorvos rögtön sebészt kezdett emlegetni. A háziorvos is ugyanezt mondta. Ez kb októberben volt.


Megegyeztünk, hogy majd ennek az év elején elmegyek.

Nagyon nehéz elindulni úgy, hogy amúgy semmi panaszom. Mindent megtudok enni, rosszul sem vagyok.


Szóval ma voltam magánrendelésen, hogy egy második véleményt is kérjek ezzel kapcsolatban.

Ugyanaz az eredmény. Ha most nem is bánt, később begyulladhat, hasnyálmirigy gond, stb. Sokkal rosszabb lehet.


Soha nem voltam beteg, soha nem voltam kórházban.

Abszolút semmi fogalmam, semmiről.


Egyáltalán hogyan válasszak sebészt? Kell majd beutaló?

Elmesélnétek ti hogyan mentetek ezen keresztül?

Mennyi idő volt amire sorra kerültetek? Egyáltalán volt várólista?

Anyagi vonzata volt?


Budapesten ha tudnátok ajánlani kórházat, sebészt azt nagyon megköszönném.



2022. márc. 24. 15:03
 1/3 anonim válasza:
Szia azóta van valami fejlemény? Nálam is kiderült 2 hete hogy epekövem van ráadásul 3 db is. Én csak 2023 áprilisára kaptam idöpontot. De nekem mielött kiderült nagyon begörcsölt csak a bal oldalamon pedig ahány oldalt nézek mindenhol a jobb oldali fájdalmat irja szóval ezt sem értem.
2022. szept. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia! Igen, áprilisban elmentem sebészetre, június végén meg is műtöttek.

4 darab nagy kő volt és rengeteg kicsi, összesen 296 darab.

A sebész azt mondta, hogy ilyen krónikusan duzzadt hólyagot még nem látott. A tervezett 30 perces laparoszkópos műtét helyett pedig majdnem 3 órás műtét volt. Nagyon szerencsés vagyok, hogy rávettem magam és elmentem, mert ez végződhetett volna nagyon csúnyán is.


Ugye márciusban még azt írtam, hogy nem volt semmi jele. Így hogy tudtam, talán azt mondom, hogy egyes fokhagymás kaják után éreztem a jelét, jobb oldali fájdalom, borda között, stb.


Neked is a műtétet ajánlották?

2022. szept. 9. 13:39
 3/3 anonim válasza:
Uhh az nem semmi. Igen engem is műteni fognak nekem az a 3 db 8-9 mm esek. Nagyon félek a műtéttől hogyan zajlott?
2022. szept. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!