Ez szívinfarktus?

Figyelt kérdés
Most reggel kezdtem el érezni hogy a melkasom és a kezem enyhén zsibbad a hátam csak kicsit szúr mostanában sokat szorongtam remélem hogy csak pánikroham.. ha viszont nem múlik el akkor szólok anyukámnak.

2022. febr. 28. 07:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, biztos szívroham….

Ettől független szólj a szüleidnek, ha rosszul vagy!

2022. febr. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most akkor nem az? Mindjárt szólok nekik.
2022. febr. 28. 07:58
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Fejlemény?
2022. febr. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mondam anyumnak azt mondta ha rosszabotna az állapotom akkor bemegyünk a kórházba de nincs bajom csak amikor nagyobbat lélegzek akkor nyom a hasamnál.
2022. febr. 28. 13:30
 5/8 anonim válasza:
100%

Ébren vagy alvás közben ért a szív roham?!? Nem igazán vall szívroham tünetekre amiket leírtál. Ez olyan hétköznapi sz@rságnak tűnik, legalábbis a mi családunkba ez olyan. A kéz zsibbadás lehet a rosszul elhelyezett kéztől is mert akkor hamar elzsibbad, a hátad szúrhat több okból ha túl súlyos vagy és ki van kopva a gerinced (nem tudom hány kg vagy és hány éves de 100-120kg 14 éves korra már ki tudja koptatni 1 centisen a gerinc csigojád, sajna tapasztalat..), akkor a hát szúrhat még attól is ha meghúzod tesi órán vagy munka közben vagy egy hirtelen mozdulat akármiért, nem muszáj nehezet emelned..

A szív roham inkább a szív megállását és hirtelen újra indulását írja le.. Engem 2x alvás közben ért, mind a kettő 1 héten belül történt, részben én voltam az oka mert már a szervezetem nem bírta a sok fent létet 35 órát a másiknál 30-at, a két szív roham között 7 nap telt el majdnem a szülinapom előtt 2017-ben, mondjuk abban az évben hunyt el nyáron nagymamám is, amúgy is volt elég stressz a több tíz év során meg mindigis volt, én még erre rá dolgoztam 1-2 rekesz láda mennyiségű fát hasítottam össze ami a fáradtságommal az idegiállapotommal össze adódott és ez okozta, viszont a másodinál direkt nem dolgoztam rá mikor tudtam hogy mennyi órája nem aludtam már, szóval igen.. Akkoriban 21 voltam ami elég fiatal egy szív rohamhoz, nem hogy egymás után kettőhöz.. Bár az agyvérzést és szívrohamot is bármikor bárki megkaphatja csak az élt élete és a testi egészsége határozza meg..

Nem mellesleg a szív roham nem csak a szív megállása és szív újra indulását jelenti hanem egy rohadt erős mellkasi fájdalmat amikor történik és vagy fél-1 percig mint ha nem kapnál levegőt akárhogy próbálsz venni, fájnak a fogaid főleg a szem fogak bár ez nálam ismeretlen tünet mivel a fogaim tini korom óta kiszámíthatatlanok minden téren is, szédülés és ájulásérzés, a szíved ver mint a fene vagy egyenletlenül ver mint ha szívritmus zavaros lennél nos nálam ez kiskorom óta fent áll szóval ezt nem tudom megmondani, szakad rólad a víz ezt se tudom megmondani mert kb mindig szokott, továbbá idézem ezt a tünetet "fájdalom vagy kellemetlen érzés a bal vállban, a karokban, a nyakban, az állkapocsnál vagy a gyomorban" nos igen a bal vállban az megvolt meg a nyakban is lüktetett az ütő artéria illetve fájt is eléggé de a levegő hiány volt a legfájdalmasabb ami akár 10-20 percig is tarthat több oldal szerint, nekem fél-1 perc volt csak de bőven sok volt az is.. Szóval kétlem hogy szívroham lett volna de azért menjetek el anyukáddal és nézesd meg magad egy orvossal mihamarabb!!! Legjobbakat kívánom 🙂🤗💙

2022. márc. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szia köszi nagyon kedved vagy sz utóbbi időben sokáig voltam fent és biztos hogy ez okozta ezt a rosszullétet sokkal jobban vagyok már.🥰💜
2022. márc. 1. 15:35
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves* az* elírtam bocsi.
2022. márc. 1. 15:36
 8/8 anonim válasza:

#5 vagyok. Ennek örülök hogy sokkal jobban vagy! Maradjon is így!! :)

A sok fentlét nem jó, sajnos tapasztaltam a szervezetemen agyvérzések és szívrohamok formájában (2-2 volt mind a kettőből), na meg persze hozzászoktam az éjszakai élethez és ha hajnali 1-2 óra előtt fekszem le akkor nem tudok aludni már 4-5 óra felé illetve rémálmaim lesznek ezért csak nappal tudok aludni amikor a ház körül kellene csinálni a dolgokat. Nem beszélve hogy se a 8 óra, se a 12 óra sőt a 24 óra nonstop alvás se tölti fel a szervezetem.. Szóval ne szokj rá mert nem egészséges!! Mondom én aki most is éjszaka vagyok fent :D

2022. ápr. 23. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!