Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szívinfarktusom volt? 18/L

Szívinfarktusom volt? 18/L

Figyelt kérdés

Tünetek: hirtelen váll, nyak bal kéz szív erős nyílallás,főleg mikor levegőt veszek,a bal karomban nincs erő. Mostanában nyomás érzés a mellkasban,nehézlégzés. Halál félelem.

Amúgy pánikbeteg is vagyok de ez most nagyon durva.



2022. febr. 10. 13:02
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
17 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Lehet egy erősebb pánikroham inkább, nem? Plusz reflux talán? (A kettő sokszor együtt jár :( )
2022. febr. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem volt szív infarktusod... Ez tipikus pánikroham.
2022. febr. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Ne aggódj életem, nem lesz szívrohamod <3 Én is pánikbeteg vagyok sajnos, és igen, megesik velünk, hogy túl parázzuk ezeket, de "csak" egy roham.. Hidd el tudnád, ha más lenne. Kitartást neked, remélem sikerül kigyógyulni belőle <3
2022. febr. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%

Nem. Nekem sokszor volt ilyesmi, ne félj. Nézz vele szembe, mondd h jöjjön csak, ne ellenkezz, éld át és engedd el.

A szívroham jele abszolút nem ez egyébként, oxigénhiány, köhögés, stb.

Szedj frontint átmenetileg, de a legfontosabb h fejben tedd a helyére.

Plusz barátkozz az elmúlással, az élet része. Nehéz, de senki nem jut ki innen élve, vond le a tanulságokat és élj a mostban, a többire nincs ráhatásunk, és nem is számít.

2022. febr. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha levegővételkor nyilalt a mellkasod, az nagy valószínűséggel nem a szíved volt. Ettől a nyilallástól jöhetett elő a pánikrohamod. A szívinfarktus nagy százalékban kizárható, de lehet érdemes kivizsgálni, ha teljesen más volt, mint az eddigi pánikrohamaid. Nem lehet mindent a pánikbetegségre fogni. De kétségtelen, hogy az erős halálfélelem azt jelzi, csak most társulhatott valami mással, és ezért gondolhatod, hogy a tünetek a szívinfarktusra utalnak.
2022. febr. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne szedj kérlek frontint, az nem játék, főleg ilyen fiatalon (4#es válaszoló miatt írom. Frontin egyik mellékhatása az, hogy depressziót okoz... Semmi haszna kb. Idősöknek nyugtatóént írják fel, pedig csak függőséget okoz - pénz mindenek felett sajnos a gyógyszeriparnak).

Ismerd el, hogy pánikbeteg vagy, fogadd el, keresd meg az okokat és tegyél ellene. Egyik lépés sem könnyű vagy gyors, de hosszútávon ez az egyetlen megoldás. A gyógyszerek max a tüneteket csillapítják, de cseébe a májadatés gyomrodat teszik tönkre... És ugyebár a gyógyszer csak elnyomja a betegségeket, nem megszünteti.


Nekem a stressz a nagy ellenségem, olyankor jön elő a pánikroham is és a stressz miatt a reflux is gyötör (aminek pl a mellkasi nyomó érzés is mellékhatása). De pár éve nagyon jól viselem már, évi max 1-2x van rohamom, máskor pedig felismerem időben és nem engedem, hogy "elkapjon". Rengeteg segítség van interneten, főleg ha angolul is tudsz. Ha neked is stressz okozza, akkor az életmódváltás, jóga/sport, hobby, egészséges táplákozás már félsiker.

2022. febr. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Lehet légmell is, de ha súlyosnak érzed és nem múlik, akkor menj orvoshoz. Egyszeri alkalom az nem gáz.
2022. febr. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Plusz barátkozz az elmúlással, az élet része."


Hogy lehet ilyen hülyeséget írni egy 18 évesnek? Inkább az élettel baratkozzon, az a dolga.


Frontint meg ne szedj, inkább sportolj sokat és menj emberek közé.

2022. febr. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!