Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ilyen esetben tudok tenni...

Ilyen esetben tudok tenni valamit, vagy el kell engednem és nyeljem le a békát?

Figyelt kérdés

Múlthét szerdára édesanyám lebetegedett, ezért felhívta a háziorvost. Covid tesztre várni kellett (végül péntek délután értek ki). Én nem tudtam mi ilyenkor a teendő, szóval itthon maradtam, de a háziorvos is azt mondta, hogy a héten már ne menjek dolgozni. Gondoltam azért, mert ha édesanyám covidos, én meg vele élek együtt, akkor én is karantén alá kerülök. Gondoltam...


Péntek délután megvolt a teszt, pozitív, de háziorvos ugye már nincs, ezért hétfőn is itthon maradtam, mert azt hittem karantén van nekem is. Hétfőn úgy le lett rázva édesanyám, mint a huzat. Kedden nincs rendelés. Szerdán lett megint felhívva és közli, hogy nekem nem jár táppénz, mert nincs pozitív covid tesztem, ezért ő nem hajlandó kiírni. Illetve a pofámba hazudva letagadta, hogy előtte egy héttel ő marasztalt itthon. Oké, lehet elfelejtette, dehát erre kellene hogy legyen egy protokoll, nem? Feltételezem amikor engem itthon marasztalt, akkor nem csak a hasára ütött, hanem ezt javasolja mindenkinek hasonló szituációban. Vagy csak nekem, poénból? Vagy mi?


Arról nem is beszélve, hogy munkából is lehet hazazavartak volna. Ha más jár így, én is tuti hazazavarom. Két kollégám családjában is van fél év alatti gyerek és logikusnak tartaná hogy bemenjek közéjük? De ez persze nem érdekli, a koronavírus elleni lépések sosem a logikáról szóltak ezt jól ismerjük. Csak az zavar a legjobban, hogy ezzel szemben a társadalom "bizonyos" tagjai teljesen egészségesen beszambáznak ugyanehhez az orvoshoz és már dobálja is hozzájuk a táppénzt, meg minden szart. Én meg az ő szava miatt itthon maradtam 3 napot + a következő hetet, mondván ha az orvos szavára maradok itthon, akkor nyilván fog adni táppénzt. Hát erről ennyit. 8 nap semmittevés és van rá 4 nap szabadságom. Azt a 4 napot meg nem fogja kifizetni a kutya sem.


Természetesen odabent majd megbeszélem ezt holnap, de azért elég merész elvárni a munkáltatótól, hogy 4 nap igazolatlan láblógatást fizessen ki. Ezért kérdezem, hogy van esetleg valami, amit ebben a helyzetben tehetek? Azon kívül, hogy keressek egy normális háziorvost, aki nem ekkora f*sz...


2021. nov. 14. 07:44
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Nemhogy telefonon beszélnék a háziorvossal, hanem személyesen mennék be és borítanám rá az asztalt, mert, amit már megengednek maguknak túlmegy az ésszerűség határán. Odamennék és állományba veszel, ha tetszik, ha nem. Ha kirúgnának ez végett a munkahelyemről, akkor kifigyelném és jól összeverném.
2021. nov. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Minket anno 7-es kóddal felvett tp-re a doki, amikor más beteg volt itthon.

Amúgy már szerdán jelezned kellett volna, hogy akkor írjon ki téged is tp-re, gondolom azt hitte szabival, vagy valamivel megoldod, nem tudta, hogy dolgozol... Visszamenőleg meg nem írhat ki tp-re.

Ezekre a napokra meg vagy kiírsz szabadságot, vagy igazolatlan és nem kapsz rá fizetést. Nem tudom, hogy mit akarsz a munkahelyeden megbeszélni, de az megint nem fair a többiekkel szemben, ha te ezeket a napokat pluszban megkapod, amikor nem dolgoztàl, vagy esetleg lecsúsztatod, nem tudom a munkaköröd sem...

2021. nov. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha valaki covidos - pozitív a tesztje -, attól a családtagok nem kerülnek karanténba, csak az, aki pozitív, a többieknek ugyanúgy kell továbbra is munkába járnia.
2021. nov. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%
Hívd fel a betegjogi képviselőt!
2021. nov. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#1 Eleve az volt az eredeti terv, hogy hétfőn bemegyek személyesen, aztán kiderült, hogy be sem engednek. Csak bizonyos esetekben lehet személyesen bemenni.


#2 Édesanyámat is utólag írta ki. 1 héttel később mikor szerdán beszélt vele, akkor vette fel őt is. Az meg hogy dolgozok vagy sem tök mindegy, mert ha tanuló lennék, 18 év fölött akkor is táppénzes papír kell.


#3 Oké csak jó lett volna, ha ezt mondjuk közli velem. Mert a "héten már maradj otthon" kijelentés egészen másra utal.

2021. nov. 14. 10:09
 6/6 anonim ***** válasza:
1es nincsen bizonyos eset! Társadalom biztosítást fizetsz, jogodban áll igénybe venni az ellátást. Nincsen bizonyos eset, ezt el kell felejteni. Aki fizet, lássák el, ha tetszik, ha nem, ha oltott, ha nem. Az orvosnak meg pofa alapállás, és végezze azt, ami a dolga! Nálam is megcsinálták, hogy félretették a telefont, elmentem személyesen hozzá. Kijött az asszisztens, mondta hogy mit keresek itt, elmagyaráztam, hogy a dolgom végett vagyok, ha tetszik, ha nem, és követelem, hogy adják ki az igazolásomat. Odáig fajult a dolog, hogy nem akartak lépni így sem, és egy db a5ös papírt a kezembe adni. Mondtam a nőnek, hogy lehet ezt így is, akkor kihívom a rendőröket, de akkor készítsék fel az ellátásra várakozókat, hogy egy dbig nem lesznek ellátva. Érdekes onnantól minden másképp ment, megkaptam a papíromat, sőt azóta tudják hány óra van, ha kell valami, vagy a páromnak.
2021. nov. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!