Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyi idő kell most elteljen...

Mennyi idő kell most elteljen a két AstraZeneca dózis között?

Figyelt kérdés
Eddig 3 hónap volt, de pénteken bejelentették, hogy lehet rövidebb is. Hivatalosan 4-12 hetet ír a gyártó. Ez a gyakorlatban mitől függ? Ki dönti el, mikor mehetek második dózisra?

2021. máj. 2. 15:20
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

A kutatási adatok alapján akkor a a leghatásosabb, ha kivárod a 12. hetet. Magyarországon nem ez volt a fő szempont, hanem a készletgazdálkodás. Elvileg kérheted, hogy hozzák előre. Gyakorlatilag ez nem mindenhol lesz megvalósítható a 10-es kiszerelés miatt. Egy kórházi oltóponton, mondjuk a fővárosban, vagy egy nagyobb városban bizonyára megoldható, egy kisebb város oltópontján talán... De egy háziorvosnál szinte kivitelezhetetlen.

Csak akkor mennek bele, ha 10 ember ugyanarra a napra kéri. Ha nem jön össze a tíz ember, akkor nem.

2021. máj. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Most azt olvastam h 40 év alattiaknak pl be se kéne adniuk a trombózis miatt.


Én pl fog.gátlót szedek... Pénteken megyek astrával oltani de amúgy nem is érdekel

2021. máj. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

#2: Az első válaszoló vagyok.

Én Astrára foglaltam időpontot. A vérrögös esetek, tegnap néztem utána, 196 ezer beoltottra jutott egy rögképződés, egymillió beoltottra egy haláleset.


Közepes súlyosságú, otthon ápolt Covid fertőzöttnél ez az arány százból egy, súlyos, intenzíven ápolt betegnél húszból egy. Aki belehal, tízből hét.


A normál lakosság körében (Covid és oltások nélkül) évente 10 ezer lakosra kljut 11 trombózis/embólia.


A fogamzásgátlót szedő nők körében 2500-3300 emberből van egy trombózisos eset évente. És valahogy mégsem tiltakoznak a férfiak a nők védelmében a fogamzásgátlók ellen...


Szóval én nem látok az AstraZenecában kiemelt kockázatot.

2021. máj. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3

Az Astránál a "kiemelt" kockázatot az jelenti, hogy nem egy tipikus vérrögről van szó, hanem egy ritka változatról. Most hogy már tudjuk mi ez, és mire kell figyelni persze kisebb az esélye, hogy valaki belehal, de nyilván nem lehet annyival elintézni, hogy más szerek is járnak kockázattal. Aki rizikócsoportba esik, jobban teszi, ha kivár egy másik vakcinát. Aki már megkapta és nem volt probléma, annál viszont tényleg nincs arra adat, hogy a második adagnál jönne elő.

2021. máj. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4; Tudom. És benne vagyok a rizikócsoportban. És beadatom. Ugyanis Pfizeren és Modernán kívül csak ezt kaphatom, de azokhoz nem tudok hozzájutni. Viszont júliusig el kell érnem a teljes védettséget, így kénytelen vagyok kockáztatni. Figyelem magam, a trombózis első jelére fogom a telefonomat, mást nem tehetek.
2021. máj. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

#4

"Aki már megkapta és nem volt probléma, annál viszont tényleg nincs arra adat, hogy a második adagnál jönne elő." De van rá adat. 168 vérrögképződéses esetből 32 áldozat halt meg és ebből 1 szerencsétlen sorsú személy a második oltás után halt meg.

Itt minden le van írva:

[link]

2021. máj. 6. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6: Persze, 21 millió beoltottból egy eset. Azt hiszem, ezt a kockázatot még vállalom. ;)
2021. máj. 6. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!