Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kell-e adni az orvosnak pénzt?

Kell-e adni az orvosnak pénzt?

Figyelt kérdés

Németországban élek, és egy ismerösöm édesanyja akinek párja magyar Magyarországon szélütést kapott. Mivel nem jó az élttárssal a gyerekek kapcsolata, és félnek hogy az élttárs ott akarja tartani az anyjukat Magyarországon (közben a biztosítás csak 10 nap-t fizet a korházban),igy engem kértek meg az orvos közti tolmácsolásra. A fia elakar menni amikor kiengedik. Mivel itt nincs hála pénz, vagy ilyesmi, így nem tudom hogy tanácsoljam-e hogy adjanak az orvosnak pénzt. Mivel anyuka jol van így majd a kiingedésre mennek oda a gyerekek, de akkor adjanak az orvosnak pénzt? Mennyit szoktak adni? ès a növéreknek?


Hála isten nekem még nem volt korházban közeli hozzátartozóm, föleg Magyarországon, így tudom hogy van hála pénz, de azt nem bekerüléskor adják a jobb gondoskodásért?


2010. aug. 17. 12:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
ne adjanak...
2010. aug. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Utólag már nem sok értelme lenne adni. Azt tényleg az elején szokták adni de ennyi erővel nagyon sok orvosnak és nővérnek lehetne adni...szóval szerintem felesleges. Megkapják ők a saját fizetésüket, az meg már csak rajtuk múlik hogy kivel hogy bánnak. Nem biztos hogyha pénzt kapnak akkor jobban fognak.
2010. aug. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha soha többé nem kerül vissza abba a kórházba, ne adjon :)

Ha nagyon rendesek voltak az osztályon a nővérek, megérdemelnek egy csomag kávét+cukrot.

A doktorok ne kapjanak.

2010. aug. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nem KELL adni. Viszont, mindenki eldöntheti szeretne-e és mennyit, mit adni, ugyanis nem csak pénzt lehet. pl 1 doboz bon-bon kávé, csokoládé stb, is jól esik az ellátóknak, vagy annyi is, ha megköszönik a segítséget. Ki hogy gondolja, érzi szükségét, bírja a pénztárcája..
2010. aug. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem kell adni. A hálapénz azért HÁLApénz, mert ha elégedett vagy a munkájukkal és hálás vagy nekik, akkor adhatsz nekik pénzt. (Mint a borravaló a pincérnek kb..).

Ha nem voltak elégedettek, akkor semmiképp se adjanak, ha igen, akkor ha úgy gondolják. De nem kötelező.

2010. aug. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!