Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az ambulánslapra miért írnak...

Az ambulánslapra miért írnak csupa hazugságot?

Figyelt kérdés
Most jöttem haza a korházból,és elvagyok képedve milyen valótlanságokat írtak az ambulánslapra.Állandóan a mentő visz el ha menstruálok,most a férjem vitt be a korházba.A sürgőségin megkérdezték mi a panaszom,elmondtam,hogy fekete alvattvér jön belőlem,és zsibbadnak a lábaim(a menszesztől szokott,de a fekete alvattvér nem).Mondták,hogy mindenképp maradnom kell,nem mehetek haza.Felküldtek a nőgyógyászatra,megvizsgáltak,és közölte az ügyeletes nő,hogy ad egy fájdalomcsillapítót és menjek haza.Lent persze kiakadt a másik nő,hogy miért küldtek haza,na de mindegy.Most olvasom az ambulánslapot,és olyanok vannak ráírva,amit meg sem kérdeztek,pl:hányingere van(nem is volt!,meg hogy a széklet rendben,holott én mondtam hogy hasmenésem volt,meg hogy láztalan...meg se nézték)!Nem csodálom hogy manapság már az ügyelet után meghalnak a betegek.Nem is foglalkoznak velük!Remélem az éjszakát túlélem!
2010. aug. 5. 22:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Én darázscsípéssel mentem be, és ugyanezt tapasztaltam! Azt írták, beazonosítatlan rovar csípett meg, mikor láttam, hogy darázs volt, mászott rajtam, mielőtt megcsípett, laknak a kertünkben. Mi lett volna? Ugyanakkor ráírtak a lapomra csomó mindent, hogy láztalan vagyok, de a csípésem lázas, duzzadt, tapintásra kemény, mikor hozzám se nyúltak, csak az ajtóból néztek rám...


Nem tudom, mi van itt, de néha már félek dokihoz menni.


Szegénykém, amit írtál, elég morbid. Minden menzesszel sürgősségire mész? Ennyire gáz?


Remélem, rendbejössz, jobbulást és jó éjszakát kívánok!

Majd írj, hogy hogy vagy!


25/L

2010. aug. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm:-).Sajnos ez 3 napig ilyen pokoli,és még csak ma van az első nap:-(.Jóéjt Neked is.
2010. aug. 5. 23:06
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnos én is ezt tapasztaltam.Úgy tűnik,van egy általános rész,amit "rutinból" ráírnak az ambuláns lapokra...És ez nem csak a sürgősségin van így...Amikor például gyógyszeres öngyilkossági kísérlet után a pszichiátriára kerültem,harmadnap amikor kiengedtek,megdöbbenve olvastam a kezembe nyomott ambuláns lapon,hogy orvosi vizsgálat alapján(!)"éber,térben és időben orientált voltam,a rövid és hosszú távú MEMÓRIÁM pedig MEGTARTOTT,emlékező- és felidézőképességem jó"-kérdezem én: hogy a fenében lehetett ez,amikor arra sem emlékszek,hogy egyáltalán hogyan kerültem oda??Arra pedig pláne nem,hogy bármilyen orvossal is beszéltem volna!Később megkérdeztem erről a pszichológusomat,aki azt mondta,ezen ne lepődjek meg,automatikusan ráírják az ambuláns lapokra ezeket...Így többféle finanszírozható vizsgálatot számolhatnak el a TB-felé...Elég nagy szégyen...
2010. aug. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!