Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit tegyek, ha benőtt a körmöm?

Mit tegyek, ha benőtt a körmöm?

Figyelt kérdés
Már több hete szenvedek vele,piros és duzzadt és persze nagyon fáj.Máskor is nőtt már be,de mindig elmúlt pár nap alatt.Forduljak orvoshoz?Vagy várjak még?Egyáltalán milyen orvshoz menjek?Amúgy a nagy lábujjamon nőtt be : (
2010. aug. 5. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Pedikűrös is rendbe tudja tenni, de ha nagyon súlyos és műteni kell, akkor sebész csinálja.
2010. aug. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem is ez volt a bajom sokáig, valószínűleg "így" születtem, hiába vágtam ki mindig ujra és ujra benőtt, idővel már a húst is kinyomta (vadhús) a helyéről. Ne menj sebészetre , ott csak dikicselnek semmirevaló. Lézersebész kíválóan megcsinálja! Nagyon ajánlom!
2010. aug. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Először ne pánikolj, mert akkor csak mélyebben vágod be és tényleg műteni kell.Nekem már vették le a körmöm egyszer, másodjára a másik lábkörmömbe vágtam nagyon bele és begyulladt.Akkor elővettem egy műkörmös könyvet, amiben van egy tanács és nekem ez bejött.

A köröm és a bőr közé, egy pici összesodort jódba, vagy Betadinba áztatott gézcsíkot kell becsúsztatni. Ez elválasztja a sebes bőrtől a körmöt , fertőtleníti és addig kell otthagyni, amíg a köröm továbbnő.

Kicsit macerás, mert fel kell emelni a köröm sarkát, de ha egyszer sikerül, akkor tuti. Ha megvan be kell kötni és kicsit dunsztolni sem árt. Minden nap este kell cserélni a gézdarabot. Nekem így 3 nap alatt elmúlt, pedig már gennyes volt.Ha így sem használ, vagy nagy a baj, akkor mindenképpen bőrgyógyász kell.

2010. aug. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Először keress egy nagyon jó pedikűröst,ő meg tudja csinálni jó,ha még nem durvult el a helyzet.Minél hamarabb,annál jobb,ugyanis csonthártya gyulladás lehet a vége...Addig kérjél a gyógyszertárban hidrogén-peroxidot,ez baci és egyben gombaölő is. (nem vényköteles).

Ezzel cseppented,ha pezseg,akkor sok a baci,és pusztítja.

Vegyél Tetránt (gyull.csökkentő krém),kenegesd vele jó vastagon és papucs,mert a cipő csak ront a helyzeten.Kösd be,vegyél gézlapot,és Leukoplastot.Legyen mindig bekötve,hogy ne fertőződhessen el.

én pont ilyen cipőben járok,nekem pedikűrös csinálja,alakul,de még kicsit mindig gyulladt...

Egyszer már kivágták nekem is,*** sem ér,mert utána újra visszanő annak,aki hajlamos rá.

2010. aug. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nem hiszem ,hogy pedikűrös meg tudja oldani,mert annyira fáj,hogyha hozzáérek csillagokat látok....
2010. aug. 5. 20:36
 6/9 anonim ***** válasza:
Használ a pedikűrös is érzéstelenítő sprayt.
2010. aug. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A férjem kivágja magának,mindig.Elég brutális méretűek szoktak lenni,mondjuk ő katona ember,bírja a fájdalmat.
2010. aug. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jó tanácsokat kaptál.Csináltasd meg pedikűrössel,sebésszel,vagy kezelgesd magad gyulladáscsökkentővel,esetleg vágd ki a benőtt sarkat magadnak ollóval.Csak választanod kell.

Én magamnak szoktam "operálni",bár sebészeten dolgozom.Ez azért tartom célszerűnek,mert így kitapasztalod,hogy hogyan bánj a körmöddel,hogy ne szorulj havonta más segítségére,mert magad is vigyázni tudsz rá.

(Tényleg naon fáj)

2010. aug. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem is nagyon gyakran benő és én is a lézerezést ajánlom lehet hogy utána papucsban kell mászkálnod ide-oda meg ne húzhatsz cipőt , de megéri :)
2017. szept. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!