Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Utána tud nézni az OEP vagy...

Utána tud nézni az OEP vagy bárki annak, hogy amit a doki felírt gyógyszert, azt valóban kiváltottam-e?

Figyelt kérdés
2010. aug. 2. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:

elvileg az oep-nél vagy valahol meg vannak ezek az adatok.. de igazából senkinek semmi köze hozzá,hogy kiváltod-e amit felírnak.

Miért aggódsz ezen?

2010. aug. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De azt regisztrálják a patikában, hogy a Kiss Jani itt volt és ezt meg ezt váltotta ki?
2010. aug. 2. 17:43
 3/7 anonim ***** válasza:

Mivel receptre váltanád ki a gyógyszert,igen a patikában ennek nyoma marad..A recept náluk marad,és a pénzárt gépben is benne van a blokk másik része...Nem beszélve arról,hogy a receptet már elég régóta alá kell írni...

De miért aggódsz? Ha nem váltod ki akkor ez van..Nem kötelező....

2010. aug. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ha táppénzen vagyok akkor sem baj?
2010. aug. 2. 17:56
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem kötelező kiváltani a receptet.Az orvos felírja mert elmentél hozzá,és a gyógyszer segíthet..De ha nem váltod ki akkor sem fog senki megkövezni érte..
2010. aug. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Most nem értem.. beteg vagy.. táppénzre vett a doki írt fel receptet.. .amit vagy kiváltasz vagy nem.. miért aggódsz azon, hogy amikor kiváltod enek milyne visszakövethető nyoma van? Vagy attól félsz,mert táppénzen vagy,hogy nem mehetsz ki? Hülyeség patikűábaelmehetsz.. meg máshová is..

Én ezt nem értem

2010. aug. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez izgalmas kérdés. Azt, hogy az OEP utána tud-e nézni, hogy te konkrétan kiváltottad-e a gyógyszert, nem mondanám 100%-ra, de hogy mit írtak fel, azt mindenképpen. De hogy bonyolítsam egy kicsit, az Ügyfélkapun belépve elérhető egy olyan funkció, hogy Beteg életút. Na ott érdekes dolgokat lehet találni. Te meg tudod nézni (de csak magadnak), hogy milyen ellátásokat kaptál eddig, és az is, hogy milyen gyógyszereket váltottál ki és pontosan melyik patikában. Hoppá! Szóval úgy gondolom, hogy éppen lehet az OEP-nek módja ezt is firtatni, de szakcionálni semmiképpen, ha nem váltottál ki egy gyógyszert, mert az nem kötelező, meg kaphattál külföldi rokontól is.
2010. aug. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!