Miben tér el a diplomás illetve okj-s ápoló feladatköre a gyakorlatban?
Beavatkozások, vizsgálatok terén előforduló különbségek érdekelnek, pl. vénabiztosítás, branul behelyezese, vérvétel, EKG, szonda levezetése, stb. Ilyen gyakorlati dolgokra gondolok.
Kérlek azok válaszoljanak, akik jártasak a témában és hitelesen tudnak nyilatkozni tapasztalataik végett. (Tudom, hogy sokan rávágják, hogy mind2 ugyanazt csinálja, csak a diplomás pluszba papírmunkázik is és lehet főnővér belőle + több a fizuja)
Nem lettem megszólítva, mert én csak betegként ülök az sztk folyosóján...de látok-hallok...
A diplomás, az diplomás, sokkal több joga van, és jobban megbíznak benne, az OKJ-s pedig csak egy tanfolyam, amiről senki nem tudja milyen alapos volt az oktatás. Még akkor is hátrányban van, ha felvételkor tesztelik a tudását.
A folyosói pletykákból hallom, hogy mindenki küzd a jobb beosztásért.
itt hiteles belső tapasztalatot senki nem fog itt megosztani.
Két dolog van, ami sok esetben nem igaz. Az egyik az, hogy egy diplomás ápoló sok esetben sokkal kevesebbet tud, kevesebb a tapasztalata, mint egy OKJ-snek. A másik meg, hogy OKJ-s képzésből is van több szint, a magasabb szint az 1 kategóriával van a diplomás alatt és maga az oktatás is sokkal gyakorlat orientáltabb.
Szondát egyik ápoló sem vezethet le orvosi felügyelet nélkül, sőt elvileg vénát sem szúrhatna orvos nélkül, bár ez most már azt hiszem nincs benne a kompetencia rendeletben, mert akkor káosz lenne. Persze ez attól is függ milyen ápoló, milyen osztályon.
Az sem igaz, hogy csak a diplomás papírmunkázik.
Egy viszont igaz, hogy diplomás, ha csak teheti, nem fog ágytálazni, azt ráhagyja az OKJ-sra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!