Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan tetted le a cigit?...

Hogyan tetted le a cigit? Mivel enyhítetted az elvonási tundteteidet? Mikor múlt el teljesen?

Figyelt kérdés
2019. jan. 19. 17:33
 1/5 anonim válasza:
100%
Az utolsot elnyomtam es kesz. Mar 10 napja nem cigizek. Hianyzik, de allom a sarat. Az elsö 15 nap nagyon rossz, de ha, ezen tul leszek, akkor van eselyem, hogy nemdohanyzo maradjak.
2019. jan. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! youtubon fent van allen cArr hangoskönyve. Hallgasd meg, nekem segített leszokni . 7 éve pedig champixel szoktam le ,de az odavagott rendesen
2019. jan. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 jegecske ***** válasza:

Elhatározás kérdése. Parancsolni magamnak, nem nagy ügy.

csak nem a cigi parancsol nekem?

2019. jan. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Ezt olvassátok el ha le akartok mondani a cigiről!!!

1983 – tól 10 éven át dohányoztam. Mivel a vendéglátásban dolgoztam, a végén már több mint két doboz szofi is elment egy nap. Biztosan leszoktam vagy tízszer. Volt, hogy egy évig, egy hónapig vagy hátig, de olyan is, hogy már 3 óra múlva visszaszoktam. A lakásban csak a fürdőszobában és a gyerekszobában nem dohányoztunk a feleségemmel. Akkor még nem volt divat, hogy cigizni kimentél az udvarra, vagy a teraszra. Egy tévé volt, s az ágyban középre tettük a hamuzót s úgy néztük a filmeket. ha én megcsörgettem a cigis dobozt az asszony is rágyújtott és fordítva is.

A nagy érvágás az volt, hogy amikor kijöttünk megfürödve a fürdőszobából azonnal megcsapta az orrunkat az átható nikotin szag. A még nagyobb mikor a gyerek hessegette a füstöt, mert nem látta jól a vasárnap délutáni kacsamesét. (na ilyen drámai azért nem volt mert azért a környékükön csak ritkán bagóztunk)

És jött az áttörés. Az egyik idősebb törzsvendégem (gyerek kora óta dohányzott) beleunt, hogy estére mindig elfogy a cigije, elszívják a haverok, s neki éjszaka kell menni az éjjel nappaliba. Feltette magának a következő – számomra nagyon kreatív, ötletes, szuper kérdést: „KI AZ ERŐSEBB?” a cigi vagy én. Pár napig egy kicsit morcosnak, rosszkedvűnek láttuk de simán lemondott.

Egy reggel én is ébredés után döntöttem. KI AZ ERŐSEBB? Meggyőződésem, hogy elhatározás kérdése. Mondjuk engem a haverok cukkoltak, hogy úgy sem bírod sokáig. No én meg csak azért is.( jó ötlet ha sok mindenkinek elmondod, hogy le fogsz szokni a dohányzásról. Erőt ad az, hogyha nem sikerül kinevetnek.) Sokszor úgy szoksz vissza, ha becsapod magad, hazudsz magadnak. Csak egy szálat, de holnaptól tényleg. Csak a haverok kedvéért, de holnaptól semmit. Így nem lehet. Le kell tenni és kész. Az eleje talán kicsit nehéz, de a jelszó: „KI AZ ERŐSEBB?”

1993 február 23. óta egy slukkot sem szívtam és nagyon nem szeretem ha a közelemben bagóznak.

utóirat: Geszti Péternek van egy nagyszerű mondása: "Dohányzó emberrel csókolózni olyan, mint kinyalni egy hamutálcát"

2019. jan. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 jakob válasza:

Szia! Én is úgy, mint a kettes válaszoló. CHAMPIX tabletta és Allen Carr hangoskönyv. Maga a tabletta nagyon durva, sok mellékhatása lehet, de nekem nagyon bevált. Minden gond nélkül letettem a cigit bő tíz év dohányzás után. Igaz reggelente volt egy kis hányingerem, meg érdekes dolgokat álmodtam tőle. Viszont tényleg hatott, mert amikor elszívtam egy cigit (a szedés megkezdése után egy hétig még szabad mellette cigizni) akkor nem éreztem semmit. Nem volt jó vagy rossz. Olyan semleges érzés volt elszívni, így egy hét után már nem is nagyon hiányzott.


Akkoriban sokat mentem autóval és mindig a hangoskönyvet hallgattam a tabletta mellé. Már majdnem tudtam fejből, de legalább valaki beszélt hozzám és győzködött, hogy tényleg le kell szokni.

Korábban próbáltam nikotinos rágóval meg mindenféle varázslással, de ezek nem váltak be.

2019. jan. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!