Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan szoktassam le a családo...

Hogyan szoktassam le a családot a cigiről?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok és az egész családom passzív dohányos.Eleinte(9 éves korom óta)csak azért zavart mert én utáltam a füst szagát,de manapság(ööö 11 éves korom óta) rájöttem hogy amit csinálnak az nem normális.NEM NORMÁLIS!

Vagy megszokott hogy Anyám naponta egy egész dobozzal elpusztít?Hogy mindegyik egy dobozt elszív egy nap alatt?Vagy egyet és felet?

Az a legnagyobb probléma hogy nem azok a fajták akik odavannak a rendszeres családi programokért,ez nehezebbé teszi.Nem valami lelkesek.Már arra is gondoltam elkeseredettségemben hogy minden reggel sunyiban rájuk tapasztok egy nikotintapaszt,és talán nem veszik észre.Amúgy melyik tapasz a legjobb erre?XD

Mit csináljak,mit ajánlotok?Egyszerűen féltem a családom,anyámnak már volt ebből óriási nagy baja,legyen elég annyi hogy egy nyúlfaroknyi hiányzott a Tüdőrákhoz.A Bátyám meg egyfolytában úgy hörög mint Darth Vader,Apám meg slejmet köpköd fél óránként.Nénikém dohányzik talán a legkevesebbet,őrá hasonlítok inkább(nemmellesleg)ezért ő komolyabban veszi az egészséget,de azért köhécsel(ő sem valami csapatjátékos).

Mit csináljak?


2010. ápr. 11. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem semmit xd

Ha cigiznek menj ki a lakásból!

Kitartást!

2010. ápr. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
akarom mondani semmit nem tudsz tenni:D
2010. ápr. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De én őket féltem:(Persze magamat is,de nekik lesz rosszabb ha így folytatják.

Ui.:Általában én küldöm ki őketXD

2010. ápr. 11. 18:15
 4/9 A kérdező kommentje:
Biztos?Kell lennie valaminek!Bár a leszokáshoz akaraterő kell,de úgy tűnik hogy ők fel sem fogják milyen veszélyes dolgot művelnek.
2010. ápr. 11. 18:16
 5/9 anonim ***** válasza:

miaz, hogy nem normális?! szinte mindenhol bagóznak. (na jó talán tényleg nem ennyit)

Figyi én is 15 vagy és az én apum is bagózik de nem zavar. Nem is nagyon értelek téged ze azért zavar mer nem normális?ennyi?! nem az zavar, hogy belehalnak? vagy ha köteleznének, hogy te is szívj megérteném, de ennyi? nem normális? és akkor mi van? ők se adtak árvaházba amikor valami hülyeséget csináltál! És egyáltalán mi változna ha egy összetartőb család lennétek (csapatjátékos)? Inkább örülj, hogy szabadon élhetsz, hogy nem kötnek a szülejid hülye elvárásai... Hogy nem kell állandóan egy társadalmi mércének megfelelned, mert az a normális... phu.

De ha tényleg le akarod őket szoktatni, akkor nagyfába vágtad a fejszédet (főleg tesóddal)

Anyudat gyözd meg hogy mennyire zavar, hogy megöli magát, hogy nem szeretnél tizenévesen árva maradni. tudod egyolyan igazi anya -lánya dumcsi (ezt minden mami imádja)

Apud cigis dobozában cseréld ki a cigiket, olyanokra amiket nem szeret (pl.: sárga bond helyett pirosra) hátha leszokik.

ööö... Tesódat megcsak szüleid tudják meggyözni (vagy ők sem) de talán nála is bejön az apa-trük. Hát ennyi

2010. ápr. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekik így jó! Ennek a sz*r életnek mielőbb vége van annál jobb hidd el, majd rájössz.
2010. ápr. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Na azért az előttem szóló egy kicsit tulzott:D:D

Na de tényleg, nem hiszem hogy tudnál tenni vmit, anyum is cigizik, és esze ágába sincs abba hagyni. Ez olyan mint az alkohol!

Én pl energia ital függő vagyok, minden nap iszok egyet xd

Szia

2010. ápr. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

először is: ők nem passzív dohányosok, ők aktívak. a passzív te vagy, mivel te csak az ő füstjüket szívod.

és másodszor: ha a tudtukon kívül tapaszt ragasztasz rájuk, ők nem tudnak róla (bár nem hiszem hogy nem vennék észre) akkor ugyanúgy szívják a cigit, amellett hogy a tapaszból is szívódik fel beléjük a nikotin, és nikotinmérgezést kapnak.

egyébként csak az tud leszokni a cigiről, aki akar. aki maga döntötte el. ha ők cigizni akarnak, akkor nem tudod őket rávenni hogy ne tegyék.

2010. ápr. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért a tapaszt észreveszik, mert ugye rosszul lesznek tőle keményen. Kíváncsiságból kipróbáltam, ugyanúgy cigiztem mellette, és délutánra szédültem, hányingerem és minden bajom volt. Gondolom ez a nikotin mérgezés.

Mondjuk pszichés hatása lehet, ha akkor, mikor rosszul van megjegyzed, hogy ez bizony a cigitől van, és talán elmegy tőle a kedve, de nem hiszem, hogy nem venné észre a tapaszt.

2010. ápr. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!