Volt dohányosok, meddig fog még hiányozni a cigi és eszembe jutni, hogy de jó lenne elszívni egy cigit? (Leszokás) (Többi lent)
Arra lennék kíváncsi hogy nektek meddig tartott ez a sóvárgás a cigaretta után?
És ha dohányosok is olvassák a kérdésem akik le akarnak szokni azoknak tudom ajánlani a KUDZU gyökeret nekem ezzel sikerült. Hasonlóképpen működik mint a nikotin amit a nikotin szabadon hagy agyi receptort azt a kudzu leköti.Ezáltal megszűnnek a mellékhatások, feszültség, ingerlékenység,stb. Akit érdekel az talál bővebb infót róla.
Ezt egy oldalról másolom be, de ha rákeresel szinte mindenhol ezt írják, és ha belegondolsz valószínű hogy így működik.
Egy szál cigaretta elszívásával 3-4g nikotin jut be a szervezetbe, ez lerakódik a tüdő falán, serkenti a mellékveséket úgy, hogy a mellékvese adrenalint termel, ami felgyorsítja a szívműködést és a légzést, és nagy igénybevételre készíti fel az izmokat. Az agyban dopamint (boldogsághormont) termel, amitől jobb kedvünk lesz.... egy ideig.
De miért gond, hogy boldogok leszünk? Ha túl sok dopamint termelünk, akkor ezek az agyi receptorok elgyengülnek, és így még több dopaminra lesz szükség, hogy elérjük a normál boldogság állapotát....és elkezdődik az ördögi kör: egyik cigi a másik után.
Még egyszer leírom. Sem a nikotin, de a cigaretta semmilyen más összetevője, nem okoz függőséget. Azt, hogy a nikotin dopamint szabadítana fel az agyban, mindez idáig semmilyen állatkísérlettel nem tudták bizonyítani. Mert nem a cigarettában van ilyen-olyan anyag, ami függőséget okozná, hanem maga a dohányzás élménye okozza a függőséget. Ha más függőséggel kellene összehasonlítani, akkor inkább hasonlítana mondjuk a szerencsejáték függőségre, mintsem a drogfüggőségre.
De józan paraszti ésszel is végig gondolva, melyik az a kémiai anyag, amelyik egyszerre két hatást is el tud érni? Hol stimulál, hol ellazít. Mert ilyen nincs. Te viszont, eldöntheted, hogy mire akarod használni a cigarettát. Lazítson, vagy stimuláljon.
A cigarettát, ki ki maga dönti el, hogy mire használja. Ha pedig valamit használsz, az előbb vagy utóbb, a (feltétlen)szükségleteddé válik.
"A cigarettát, különböző emberek, különböző szükségleteik kielégítésére használják. pl öröm, bánat, szégyen, unalom stb..."
Akárhányszor leíratod, attól még nem lesz igaz.
A dohányzás igenis fizikai addikciót vált ki, ezért vannak testi elvonási tünetek.
Elméleted szerint heroinnál sincs biokémiai addikció? Hát gratulálok, hogy minden hülyeséget elhiszel.
Na és a heroin?
A vietnami háborúban, a katonák 20%-a heroin függő lett. Mégis, mikor haza tértek 95%-a minden további nélkül felhagyott a fogyasztásával.
" It was called the Vietnam War. Time magazine reported using heroin was "as common as chewing gum" among U.S. soldiers, and there is solid evidence to back this up: some 20 percent of U.S. soldiers had become addicted to heroin there, according to a study published in the Archives of General Psychiatry. Many people were understandably terrified; they believed a huge number of addicts were about to head home when the war ended.
But in fact some 95 percent of the addicted soldiers -- according to the same study -- simply stopped. Very few had rehab. They shifted from a terrifying cage back to a pleasant one, so didn't want the drug any more."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!