Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Aki tudatában van a dohányzás...

Aki tudatában van a dohányzás káros hatásainak, és ennek ellenére mégis szívja, nem akarja letenni, az normális, ép elméjű?

Figyelt kérdés
2010. febr. 11. 21:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen épelméjű vagyok,és a tüdőm is rendben van.A dohányzás nem használ ugyan,de nem is ártalmas annyira,amennyire felfújják a dolgot.
2010. febr. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Igen, normális. Sokan azzal védekeznek, hogy valami meg kell halni. Szerintem baromság. Normálisak és ép elméjűek, csak gyengék letenni és gyávák bevallani, hogy gyengék.


Én is sokáig cigiztem, annak ellenére, hogy tudatában voltam a káros hatásoknak. Amikor rágyújt az ember nem ez jut eszébe (nekem a végén már mindig az jutott eszembe, h le kéne szokni, így végül letettem).

2010. febr. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Igen, épelméjű. Nem mindenki félti napi 24 órában a szaros életét. Én ugyan sosem dohányoztam, mert a szagát sem bírom, de pl. megiszom napi két kávét sok cukorral. Mára jóformán mindenről kimutatták, hogy ártalmas az egészségre, ha egészségesen akarsz meghalni, legjobb, ha még ma egy kamion elé veted magad. A dohányzásról meg annyit, hogy van olyan ismerősünk, aki már 83 éves és makkegészséges, pedig egész életében füstölt, mint egy gyárkémény, és tavaly sajnos meghalt rákban egy olyan 32 éves ismerősünk, aki világéletében adott az egészséges életmódra. Agyonszennyezett világban élünk, nem tudod már tisztán tartani a belső szerveidet, ha meggebedsz, akkor sem. Ennek ellenére mindenki úgy és addig próbálja élvezni az életet, amíg tudja, aztán a genetika és az immunrendszer végzi a maga dolgát.
2010. febr. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
58%
a dohányos is ember, csak nem sokáig...:)
2010. febr. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

a cigitől nem feltétlenül fogsz meghalni. vagy igen, vagy nem. (vagy elüt a busz, vagy nem)

és nemmellesleg sokan vannak akik dohányoznak pár évig, de aztán leteszik a cigit.

épelméjűek, hidd el

te viszont nem vagy az h ilyen kérdéseket irogatsz ki.

2010. febr. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint az emberiség legalább negyede elmebeteg.. Mégsem velük vannak tele a pszichiátriák.
2010. febr. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Igy van,tejlesen épelméjüek.ennyi erövel légyszives ne kávézz,mert a koffein ártalmas,de ha mégis megiszod,a cukrot felejtsd el belöle,mert az is rocsolja a fogakat...ja és szalma krumplit eszedbe se jusson enni,mert az olajba sült,ugyhogy magas koleszterined lehet töle,valamint el hizhatsz,a mc donald-os kaját pedig végleg töröld ki az AZ ÉP ELMÉDBÖL,mert arrol inkább nem irnék...
2010. febr. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Édességek,cukor,csokoládé,kávé,szénsavas üdítők,zacskós leves,primőr gyümölcs,gyors éttermi kaja,chips,pizza,előre csomagolt felvágottak...stb.

Az emberek 99%-a szerinted nem épelméjű?

Aki stresszes,nem épelméjű?

Mindegyiknek ismerjük a káros hatásait...

2010. febr. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Buta vagy, díszpolgár, és mellé még önelégült is. Csak az az ép elméjű aki úgy gondolkozik mint te? Nem félsz átmenni a zebrán, miközben tudod, hogy elüthet az autó. Ép elméjű vagy?
2010. febr. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
91%

Kérdésre a válasz: igen, normális. Persze aki " tudatában van a dohányzás káros hatásainak, és ennek ellenére mégis szívja, nem akarja letenni", teljesen más eset, mint a "szívja, de le akarja tenni". Az utóbbi simán szenvedélybeteg, míg az előbbi nagyrészt megideologizálja a dolgot, és elfogadja a helyzetet, következményeivel együtt. Ha egyáltalán szembe mer nézni a következményekkel. Néhány megjegyzés a korábbiakhoz:


1. A dohányzás minimum olyan ártalmas, amennyire "felfújják a dolgot". Hivatalos statisztikákban például csak azokat a haláleseteket írják a dohányzás számlájára, ahol ez egyértelműen bizonyítható. Tehát alulbecslik. A dohányipar roppant tőkeerős és befolyásos, bármi, amire rákényszeríthetők (dobozon irományok, képek, százalékok), az alsó becslésnek tekintendő.


2.Hiába van egy 83 éves ismerősöd, aki cigizik, és volt egy 32 éves ismerősöd, aki rákos lett, ez nem releváns a mostani téma szempontjából. Az ártalmasságról szóló állítások valószínűségi eloszlásokról szólnak, pl: sokkal nagyobb eséllyel éled meg a 83. évedet, ha nem cigizel. Hogy megértsd: számold ki, hány 80 feletti ismerőseid hányadrésze cigizik, és hogy a 40 alatti ismerőseid hányadrésze cigizik, hasonlítsd össze a két számot.


3. Hogy elüt a busz (autó), vagy nem, ehhez nagyságrendileg nem hasonlítható az, hogy a cigizésbe belehalsz, vagy nem. Hivatalos statisztika: 1000 fiatal dohányosból kb 6 hal meg közlekedősi balesetben, de 250-nek (minden negyediknek) 15-20 évvel rövidebb lesz az élete, csupán a dohányzás miatt. Figyelem: ebben a számba a később leszokó dohányosok is beleértendők, persze azokat jobban súlytja az ártalom, akik nem hagynak fel szenvedélyükkel.


4.Valóban vannak más kártékony szokások, de ezek korántsem olyan veszélyesek, mint a dohányzás, nem hatnak olyan károsan és annyi szervre károsan, mint a cigaretta. Ha több káros szokásod van, a hatások minimum összeadódnak, de általában sokszorozódnak (hivatalos statisztika: rendszeres kávézás és cigarettázás együtt kb 50 szeresére növeli a szívroham időegységre eső valószínűségét (annak esélyét, hogy a következő évben lesz szívrohamod).)


5.El tudok képzelni normális embert, aki nem akarja letenni, ha rendes ideológiája van. Nem magyarázhatja viszont úgy a bizonyítványát, hogy a cukros víz (kóla) is káros, meg a műanyag ételek (McDonalds és társai). A megoldás akkor az lenne hogy ezeket is elhagyod az életedből, hiszen csak növelik a cigaretta miatt amúgy is aggasztó kockázatokat. A bizonyítvány magyarázata az, hogy letisztázza magában az illető, miért vállalja a cigarettázás következményeit. A függők azon részének, akik le akarnak szokni, és nem sikerül nekik, egy hányada néha menekülő útvonalként logikátlan magyarázatokkal állnak elő (cukros víz is káros, busz elüthet stb..lásd a hozzászólásokat), mert nem szeretnének magukra szenvedélybetegként tekinteni, végülis úgy szeretnének magukra gondolni, mintha nem is akarnának leszokni. Át kell verniük magukat, hogy jobban élvezhesség a dolgot.

2010. febr. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!