Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szerintetek a természetes!...

HorváthSanya89 kérdése:

Szerintetek a természetes! Marihuánának (nem vegyi sz'rok) van valami káros hatása?

Figyelt kérdés
Tudtommal van még egy két hely ahol az orvoslásban is használják. Szóval van e káros hatása?
2015. jan. 24. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Van. Ha érdekel, túrd egy kicsit a netet.

Ez a mai fű már nem azonos azzal a fűvel, amit az amerikai hippikorszakban dicsőítettek. Tenyésztgették, nemesítgették, növelték a THC tartalmat, variálgatták, hogy minél ütősebb, ezáltal eladhatóbb legyen.

Abszolút nem szükséges a boldog, teljes élethez.

2015. jan. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha füst formában használod, minden káros hatással számíthatsz, amit a dohány is okoz. a kátrány szinte ugyanazokat az anyagokat tartalmazza... itt majd jönnek az okostojások, hogy a marihuánában nincs kátrány, meg nem papírból kell szívni, mert abban van a kátrány... ez nem igaz. A kátrány a füst lecsapódott formája. Az a barna trutyi ami a nyelveden lesz egy joint után pl...


Én használom egy ideje a marihuánát, mióta nem dohányzom, azóta a füst minden formáját próbálom kerűlni, így már csak vaporizer, vagy süti jöhet szóba.

A rövid távú memóriát egyértelműen károsítja. Hosszú távon butít is, de a kor is, szóval ez elhanyagolható véleményem szerint+ mivel bizonyos dolgok felé infószerzést serkenti, így a butulás is relatív... fiatal koromban pl real beállítottságú voltam, mostanra lehet, hogy nehezemre esik 234*34 kiszámítása, de rengeteget olvasok, így aztán az általános műveltségem egyre csak bővül minusz matek :D


Ha esetleg van mentális betegségre hajlamod, leggyakoribbak pánikbetegség, depresszió, skizofrénia, deperszonalizációs személyiségzavar, akkor azt segíthet előhozni... persze azt, hogy bármire van e hajlamod, ha a családodban senki nincs, aki már szenved benne, csak utólag fogod megtudni.

Nekem a deperszonalizáció jutott, nem egy kellemes betegség, de lehet vele együtt élni...


"Tudtommal van még egy két hely ahol az orvoslásban is használják. Szóval van e káros hatása?"


ez a leggyengébb érvük szerintem a mariska pártolóinak...

a kígyómérget is használják orvoslásban, mégsem jó, ha felelőtlenül fogyasztod...

2015. jan. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahogy már előttem is írták, ugyanúgy káros ha szívod, mint a cigi, sőt úgy halottam sokkal jobban, tehát több kátrány rakódik le 1 joint után mint 1 cigi után. Viszont azt azért hozzá kell tenni, hogy ez nem sokat dob a latban, mivel ha jól használod a marihuánát, akkor csak itt-ott szívsz be, így messze nem olyan intenzív a kátrány lerakódás, mint egy dohányos esetében aki akár 1 csomaggal is elszív 1 nap.

Persze vannak olyanok akik egész nap be vannak tépve, akár 3-4 jointot is elszívnak, de ezeket most inkább hagyjuk.

Az igazi veszélye azomban az, hogy mivel itt nem legális, ezért lényegében csak olyat tudsz venni, amit valaki illegálisan termesztett, így tehát pontosan azt sem tudhatod milyen fajta (lehet h azt állítják hogy white widow de attól még nem kell elhinned), és azt sem tudhatod mivel kezelték stb.. szóval az igaz hogy orvoslásban is használják, de nem az utcán vásárolt füvet...


Mindenzek ellenére, szerintem nem kell különösebben félned tőle, sokszor megéri inkább elszívni 1 jointot a haverokkal, és máris megvan a jókedv, mint az alkoholhoz fordulni... túl sok bulit láttam már tönkre menne, azért mert valaki elszámolta magát, aztán összeokádott mindent.. míg az aki szívott és ivott 1-2 sört, teljesen normális álapotban maradt.

Én pl azért is szeretem nagyon, mert nem leszek tőle másnapos.. tehát ugyanúgy meghozza a jókedvet a buliban, mégsem forog a világ, és másnap nincs rosszullét, fejfájást stb.


1 tanács lenne még: ne vidd túlzásba. Gondolok itt most arra, hogy ne szívj egyszerre sokat... jointot legjobb megosztani valakivel, de az valszeg nem fog annyira beütni, inkább csak ellazít.. Viszont ha bongból szívod, és előtte még nem szívtál, akkor ne légy túl bátor csak azért mert már csomószor szívtál jointot... Ha egy normális méretű bong, akkor sokkal több füstöt szívsz be egyszerre, így nem szabad abba a hibába esni hogy egymás után szívsz többször... mert pl rám a bong teljesen máshogy hat mint a joint.. az annyira beüt, hogy egyik pillanatról a másikra olyan, minta full részeg lennék, és kül. érzéki csalódásaim vannak (amiktől elsőre eléggé meg lehet ilyedni).

2015. jan. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!