Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Első vizipipa? Segítség?

Első vizipipa? Segítség?

Figyelt kérdés

Aladin Arabica modell 51cm

Vizipipawebaruhaz-rol rendelnem (nem tudom belinkelni telefon nem engedi)

Ezt hogyan kell tömni illetve mik kellenek hozzà? Dohàny? Ásványi kő stb?


2014. dec. 3. 18:08
 1/4 A kérdező kommentje:

meg ugye van olyan amit öngyújtóval gyujtassz meg és közbe szívod

Nem értek hozzá csak nem rég próbáltam és bejött, ezért kérdezem hogy mi kell hozzà és mennyi :) bocsi ha tudatlan vagyok

2014. dec. 3. 18:18
 2/4 anonim ***** válasza:
A pipát válaszd ki magad, az aladin alapvetően nem a csúcsok csúcsa, de szerintem kezdő pipásnak tökéletesen megfelel, lényegében mindent megtalálsz a vizipipaforum.com oldalon, amit "közben gyújtasz", azt nem vízipipának, hanem bongnak hívjuk, működési elvében hasonló,de nem ugyan az. A vizipipawebaruhaz.hu-n is van egy gyors ismertető, kezdetnek tökéletes lesz, de részleteknek mindenképp olvass utána a a feljebb említett oldalon.
2014. dec. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És melyik egyszerűbb egy kezdőnek? Ugyanúgy lehet ásványi kővel is?
2014. dec. 3. 22:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ásványi kővel egyszerűbb, ilyet 18 alatt is vásárolhatsz, bár az izé sokak szerintem nem annyira erős, kellemes, mint dohánnyal(én is ezt vallom), a legegyszerűbb, ha ásványi követ teszel be, veszel hozzá egy vastag alufóliát (előre felvágottat is lehet vásárolni onnan, ahonnan a pipát vetted), veszel hozzá öngyulladós szenet (az íze ennek sem az igazi, de kezdőként nem biztos, hogy feltűnik). Lényegében megtöltöd a tartály vízzel, annyira, hogy a cső 1-2 centire elmerüljön benne, a kerámiát megtöltöd kővel kis híján teljesen, erősen ráfeszíted az alufóliát, sok apró lyukkal telelyuggatod, meggyújtod öngyújtóval az ÖNGYULLADÓS szenet, megvárod, míg kissé átizzik, esetleg kicsit megfújod, hogy szépen izzon, ráhelyezed az alufóliára, vársz egy kicsit, míg a begyújtó réteg leég, majd szépen elkezded szívni. Az elején nem jön nagyobb adag füst, elég kevéske, majd átizzik a kerámia , a többi magától jön :D

Dohánnyal kicsit jobban kell ügyelni arra, hogy le ne égjen (bár ha a kavics túl sok hőt kap, szintén furcsa ízt produkál, ha keveset, akkor meg erőtlen az íze sokszor, és kevés a füst), ügyesebben kell tömni, majd idővel azt is megtanulod.

Ja és mint már mondta, járj utána a dolgoknak, időbe fog telni, míg igazán kitanulod a dolgot.

2014. dec. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!