Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha egy 14 éves rászokik a...

Ha egy 14 éves rászokik a cigire lehet valami baja?

Figyelt kérdés

2014. júl. 19. 22:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen! De nem most, hanem később.
2014. júl. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%
Igen, minél előbb le kell szokatni, mert egy-két szál naponta még csak a kezdet, idővel akár több doboz/nap is lehet belőle, ami hosszú távon súlyos egészségügyi és anyagi problémákat okozhat.
2014. júl. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Értem.

És később milyen problémák merülhetnek fel?

2014. júl. 19. 22:33
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyik következmény az impotencia.
2014. júl. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Matematikailag akármitől lehet bajod.
2014. júl. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
2014. júl. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
tüdő rák
2014. júl. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Cs.Zoltán válasza:
15%
Bármitől lehet bajod, és akkor is, ha "egészségesen" élsz meghalhatsz akármiben! Egyébként azoknak lesz a legtöbb problémájuk, akik kínosan ügyelnek arra, hogy egészséges életet éljenek! Ráadásul nem is élnek igazén, mert folyamatosan ezzel a hülyeséggel vannak elfoglalva! Én 10 éves korom óta dohányzom, bulizok, semmit sem vonok meg magamtól (természetesen mindent a maga helyén kezelek, és nem ilyesmik irányítják az életemet)Középiskolában voltam utoljára orvosnál, akkor is csak "lógni" akartam egy kicsit, azóta csak a különböző engedélyek megújításánál látom! 48 éves vagyok, 3 diplomám van, a kisfiam 4 éves és a nagy kőrbála tetejére helyből felugrok! Azt meg különösen szeretem amikor olyanok osztják az észt egy dologról, akik sosem csinálták! Azzal a felkiáltással pl., hogy "A dohányzás rossz, tudom mert sosem csináltam!"
2014. júl. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 macikamacika ***** válasza:
95%

Mindig is lesznek emberek,akik azt fogják mondani,hogy a dohányzás nem káros,(lásd.Cs Zoltán válaszadó.Három diplomával!).Olyanok is akadnak,akik azt vallják,hogy az alkohol,a kábítószer nem káros.Mert ugyebár sok féle gondolkodású ember van - helyesen és helytelenül gondolkodó.Miközben mindenki tudja - aki józanul és felelősen gondolkodik, - hogy bizony károsak ezek a szerek.Még Te is sejted kedves kérdező,pedig még csak 14 éves vagy,hiszen beszélsz róla,kérdezel róla.

A dohányzástól hamar és nagyobb eséllyel szerzed meg ezeket a betegségeket : szív-érrendszeri megbetegedés,nyelvrák,gégerák,tüdőrák,ajakrák,gyomorfekély, reflux,immungyengeség,stb.stb.100 emberből 99-ben kialakul a nikotin függőség,ami azzal jár,hogy ha nem cigivel indítod a napodat,(mert mondjuk nincs pénzed megvenni)akkor - az elvonási tünet miatt - rossz lesz az egész napod;erőtlennek,kedvetlennek,dühösnek érzed magad,erős fejfájás is lehetséges.Én már csak tudom,10 éves koromtól cigizek és nem tudom abbahagyni,van,hogy kaja helyett cigit veszek,mert csak egyfélére jut pénzem,de a ciginek meg kell lennie,mert nem bírom nélküle.Szeretném abbahagyni,de nincs hozzá erőm!A függőség erősebb nálam!Pedig a családunkban pusztít a rák!Már számtalanszor próbáltam leszokni,sajnos gyenge vagyok a leszokáshoz,mint a legtöbb dohányos!Csupa jóindulattal kérlek,ne kezd el!Mert észre sem veszed és pár hónap múlva kemény dohányos leszel! Jobb függés nélkül,szabadon élni!

2014. júl. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 macikamacika ***** válasza:
88%
Ja,és igaz az a közmondás,mely szerint;Minden szál cigaretta,egy-egy koporsószeg.
2014. júl. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!