Az igazi fűbe tényleg nemhalt még bele senki?
Ez a kérdés egyfelől bonyolult (ahogy az előző válaszokból is látszik), másrészt nagyrészt irreleváns, ha a jogi szabályozásról van szó.
Az alkoholhasználatnak is vannak áldozatai, de tapasztalatból tudjuk, hogy a tiltás nem vezet az ártalmak csökkenéséhez, sőt, bizonyos ártalmak jelentősen növekednek.
Az igaz, hogy a kannabisz nem annyira mérgező, mint a legtöbb élvezeti szer, a kávét, a dohányt, és az alkoholt is beleértve. Ez azt jelenti, hogy a szokásos adaghoz képest a súlyosan mérgező adag nagyon magas, körülbelül 1000:1. Ha ivóvízből tízszer annyit iszol, mint a napi ajánlott adag, az már felboríthatja az elektrolitegyensúlyodat és vízmérgezést kaphatsz. Ezek alapján azt is lehetne mondani, hogy "a marihuána százszor biztonságosabb, mint a víz".
Csakhogy.
A terápiás index még nem minden. Nem kell ahhoz (rövid távon) mérgező mennyiséget fogyasztani, hogy hosszú távú káros hatások jelentkezzenek. A cigarettáról teljesen nyilvánvaló, hogy amíg egy száltól semmi bajod nem lesz, ha évtizedekig dohányzol, akkor nagyon megnő annak a kockázata, hogy rákos leszel.
Szerencsére a kannabisznak hosszú távon sincsenek ennyire súlyos mellékhatásai. Ez persze nem azt jelenti, hogy mindenki számára korlátlanul fogyasztható. A legutóbbi - igen nagy port kavart - tanulmány például összefüggésbe hozta a kannabiszhasználatot egy agyterület szerkezetének a fizikai megváltozásával (ami persze az ég-világon semmi más következtetést nem enged levonni, és még az ok-okozati összefüggés sem bizonyított). Az teljesen biztos, hogy a hosszútávú kannabiszhasználat hörghurutot okozhat. A nagyon fiatalon elkezdett használat hátrányosan befolyásolhatja némelyik szellemi képességet.
Így kannabiszMÉRGEZÉSbe valószínűleg nem sokan haltak bele, könnyen lehet, hogy még senki sem.
A kannabisz hatására viszont megnövekszik a reakcióidő, és megváltozhat az ítélőképesség, így valószínűleg nem egyszer történt már baleset kannabisz hatása alatt. Az, hogy ezeket bele kell-e számolni azok közé, akik "belehaltak" a fűhasználatba, attól függ, hogy miről beszélgetünk. Ha toxikológiáról, akkor nem. Ha közlekedés-, vagy munkabiztonságról, akkor igen.
"sokkal károsabb, mint az alkohol, meg szarabb is"
Ez egészen egyszerűen nem igaz :D Honnan veszed?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!