Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyire káros a vízipipa?

Mennyire káros a vízipipa?

Figyelt kérdés
Kérlek "kémiásan" magyarázzátok meg, ne csak annyit mondjatok hogy "nem".

2014. febr. 21. 15:20
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

"Kémiásan" nem tudom megmagyarázni, de hátha mondok valamit ami hasznos.

Vizipipához van dohány, kő, soax.

Dohányokról van sok nézet, hogy mennyi nikotint tartalmaz (enyémre pl. 0.5% tartalom van írva, aztán hisziapiszi), mennyire káros, hány ciginek felel meg, egyik helyen olvashatod azt, hogy 1 ciginek sem, máshol 100 ciginek írnak 1 alkalmat.

Soaxban elvileg minimális v semmi nincs, mert nem dohányból készül. Kő elvileg nem tartalmaz nikotint.

Mindhárom tartalmaz glicerint, amitől füstöl az egész.


Az biztos, hogy amikor cigiztem nem pótolta nekem a cigit a pipa. Gyakran rágyújtottam pipázás közben és dohányos ismerőseim is. Volt, hogy szívtuk egész nap, elment 250 gramm 2-3 nap alatt. Én speciel nem vettem észre semmit, max néha gyakrabban mentem wc-re, viszont volt akinek fájt a feje tőle másnap. Gondolom többet szívott a füstből, mint levegőből.:D Éveken keresztül heti, sokszor napi szinten pipáztunk, nem érezzük azt most, hogy bármilyen elvonási tünetünk lenne. Cigivel viszont nincs így. "Leszokó" időszakban már nem bírtunk magunkkal, pipáztunk de nem segített semmit.


Persze leírhattam volna azt is, amit neten lehet összeolvasni, de gondolom Téged nem ez érdekel. :)

2014. febr. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!