Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nagy vita téma. Vízipipa vs...

Nagy vita téma. Vízipipa vs cigaretta. Melyik a károssabb, kevésbé káros? Okokat is kérek. :D

Figyelt kérdés
én vízipipás vagyok szóval eddig 1:0 a vp-nekXD

2013. szept. 15. 17:54
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
ja és örülnék ha kiirnád hogy laikus vagy szakember vagy
2013. szept. 15. 18:02
 2/15 bakur12 ***** válasza:
91%

A cigaretta karosabb, mivel nagyobb homersekleten eg es tobb a katrany benne, meg a tobbi karos anyag is tobb benne. Mellesleg tartalmaz nikotint ami megint karos az egeszsegre voleg hosszu tavon, sziv-errendszeri betegsegeket okoz, a vegtagokon erszukuletet, ezert faznak, csokken az ero bennuk, reszketest okoz. A nikotin miatt fuggoseg is kialakul es elvonasi tunetek.

A vizipipa nem tartalmaz nikotint, kevesebb katranyt, csak akkor emelkedik meg ha mar nagyon eleg a dohany, ezert 1 ora hasznalat elott mindenesetre ajanlott kicserelni. Nincs elvonasi tunet, nincs cigi szag utana hanem fincsi illat, amit nem vesznek fel a butorok, ruhak.

Ezek utan szerintem 10:0 is lehet. :D A vizipipa is okoz problemakat ha hetente tobbszor, evekig szivod, pl kronikus obstruktiv bronchopatiat, amitol nehez lesz a legzes, de ahhoz tenyleg sokat kell szivni. Rak kockazata is kisebb a tanulmanyok szerint.

2013. szept. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
és ha kővel szívod akkor meg egyáltalán nincs benne semmi mert akkor csak az aroma gőzét szívod be
2013. szept. 15. 18:18
 4/15 bakur12 ***** válasza:
100%
A koves verziot meg nem hallottam.:D Pedig voltam az araboknal is de ott is szennel szivjak. Jo otletnek tunik amugy.:D
2013. szept. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
2013. szept. 15. 21:05
 6/15 bakur12 ***** válasza:
100%
Koszonom. Majd legkozelebb kiprobalom.:D
2013. szept. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
általában a cigi, de attól is függ, milyen vizipipa, és mit fogyasztasz belõle...
2013. szept. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
56%
Néhány szakértő szerint károsabb mert több füst jut a szervezetbe mint a dohányzás során ,mivel a vízipipánál nincs szűrő! Van aki azt mondja hogy a cigi a károsabb ! Én azt mondom mind kettő káros ! De a vízipipát ajánlatos kövek szívni ,mivel a szén több mérgező anyagot enged ki ,ezét ha szénnel pipázol akkor lehet mondani hogy károsabb mint a cigi :) Amúgy tulajdon kép a vízipipánál tényleg több füstöt lélegzel be , és jobban lerakódik a tüdődben ,de ugyan annyi az esély a rák kialakulására mint a ciginél ! Tanultam mert egészségügyis vagyok . Mondjuk azt hogy mindenki azt mondja károsnak amelyiket nem szívja, aki meg semmit sem szív az mindkettőt károsnak tarja :) Valljuk egyik sem jó egészséges , de a mai világban mit számít annak ?:)
2013. szept. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%
Amúgy a vízipipa is tartalmaz nikotint csak nem akkora mértékben :)
2013. szept. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Kairóban szén nélkül, a szén helyére öklömnyi ganját tettünk... ez is vízipipázás, mivel vízipipában szívtuk, és csodák csodájára füst is szerepelt a történetben dögivel...

a bong is egyfajta vízipipa, ott sincs szó kövekről, se szénről, csak tiszta füst az egész... ne kategorizáljuk már be a vízipipát a ma divatos köves/szenes aromás masszás hülyeségbe...

2013. szept. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!