Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyire lehet káros később,...

Mennyire lehet káros később, vagy akár korábban?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok, és napi 1szer (de van hogy heti 1-2szer) megkívánom a cigit,persze mindig mást. ( Azért szívom, mert megnyugtat).
2013. nov. 10. 20:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Rá fogsz szokni. És hogy mennyire káros? Nagyon.
2013. nov. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért szívod, mert megnyugtat? Na ne röhögtess már! Ha meg akarsz nyugodni, keress értelmes tevékenységet, kezdj el meditálni, hallgass chill out zenét, sportolj! Cigizni ótvar proli dolog, főleg egy fiatal csajnak! Egyébként káros, 20 éves korodra már megjelennek tőle az első finom ráncaid, szürke lesz a bőröd, sárga a fogad.
2013. nov. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azon is gondolkoztam,hogy elkezdenék bokszolni,persze csak zsákot ütni. A cigit csak ideiglenes dolognak tartom, mert olvastam és hallottam róla sok rosszat,talán még félekis tőle.
2013. nov. 10. 21:23
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mégis mi a jó francért szívod? Egyébként elárulok neked egy borzasztó nagy titkot: a cigi NEM nyugtat meg, azt csak te képzeled, mert a benne lévő nikotintól azt az érzetet kapod. Ha megkívánod, akkor már valamennyire függő vagy és nem fogsz megmaradni napi 1 szálnál. 1-2 év múlva már napi szinten venni fogod! Sürgősen hagyd abba, mert úgy fogsz kinézni 20 éves korodra mint egy szottyadt bőrű útszéli és köhögni fogsz.
2013. nov. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne dohányozz,nagyon káros.
2013. nov. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

" A cigit csak ideiglenes dolognak tartom " - Figyelj, ez a legátverőbb kifogás, amit valaki bead magának. Ezzel csak azt hiteted el magaddal, hogy ez egy ideiglenes dolog, amíg nem találsz helyette mást, de így az idő csak telni fog és te még évekig cigizni fogsz. Ha változtatni akarsz, akkor tedd meg most, ne várj arra, hogy az öledbe essen egy jobb megoldás, mert nem fog. Ezt a megoldást neked kell kitalálnod, vagyis azt, hogy milyen tevékenységet használsz arra, hogy megnyugtasd magad.

Az ilyesmire alkalmas szinte bármilyen sport és fiatalkorban inkább ezt kedveli a többség ( a meditálást ilyenkor még úgyse tudják megérteni sokan, mert túl fiatalok hozzá ) , ráadásul amint elkezdesz sportolni, azonnal érezni fogod, hogy nem kívánod már a cigit. A sport ugyanis megnyugtatja az elmét, edzi a testet és ezért minden toxikus anyag iránti kívánságérzet megszűnik.


Amúgy a kérdésedre válaszolva: “Mennyire lehet káros később, vagy akár korábban? “ – Nagyon. Bizonyítottan károsabb a dohányzás ebben a fiatal korban, mert a szervezeted még fejlődésben van. Rosszabb időt nem is találhatsz a cigizésre, mint most, amikor a tested még vulnerábilis minden mérgező anyagra.

2013. nov. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, minél előbb abbahagyom ! :)
2013. nov. 11. 18:03
 8/9 anonim ***** válasza:
Hosszú távon nagyon káros ahogy az előttem írók leírták, grat a döntésért:)
2013. nov. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%

"Köszönöm a válaszokat, minél előbb abbahagyom ! :)"


A francokat hagyod abba. Az abbahagyás nem úgy működik, hogy minél előbb, hanem úgy, hogy MOST! Menő kislánynak hiszed magad, hogy szívod a füstöt? Orvostanhallgató vagyok. El nem tudod képzelni milyen menő emberekkel lehet találkozni a tüdőgyógyászaton. Olyan kemények és vagányak ahogyan küzdenek a rákkal 40 évesen! Persze kb. hatvannak néznek ki. És látod a szemükben a félelmet: "Ó én most meg fogok halni?" Meg. A dohányzás halált okoz. Ott van minden dobozon, de csak akkor hiszik el, amikor elkezdenek vért köpni...

Szóval folytasd csak aranyom, végülis a te életed, úgy cseszed el, ahogy akarod. Annyi pénzt ölsz feleslegesen cigarettába amennyit akarsz, annyi dohányzáshoz köthető betegséget szedsz össze, amennyit, akarsz, úgy teszed tönkre a bőrödet, és öregedsz meg, ahogy akarsz. Hiszen te vagy a rohadtul stresszes életet élő, már szinte felnőtt 13 éves, aki tudja, mit akar, tisztában van a tettei következményeivel bla-bla.

Egy kérésem van. Emlékezz arra, hogy mi szóltunk, amikor már napi egy dobozt szívsz, és emlékezz akkor is, amikor beteg leszel miatta! És tudd, hogy csakis TE, egyedül TE tehetsz a bajodról.

2013. nov. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!