Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Megéri mások miatt rászokni a...

Megéri mások miatt rászokni a cigizésre?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem olyan emberekkel, akik cigiznek, és tök jófejek.

Mindig kínálgatnak cigivel, meg kérdezik, hogy én nem akarok cigizni, miért nem cigizek.

Nem hiszem, hogy elküldenének, ha nem cigizek velük, de mindig elfogadom, ha megkínálnak.

De egy idő után már ciki nem viszonozni.

Szóval nekem is venni kell.

És ha veszek abból jön a rászokás.

Megéri rászokni azért, mert a haverok is cigiznek?



2013. aug. 3. 19:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Igen megéri!!! Olyan szép tüdőket láttam a pathologia gyakorlaton, boncoláskor. Csodálatos látvány volt, biztos szeretnél olyan tüdőt te is. Jó dolog a fulladásos halál is, amikor már annyi váladék van a tüdőben, hogy levegőt nem tudsz venni. Ugyancsak szuper a kissejtes tüdőkarcinoma, 3 hónap alatt meghalsz tőle... Szóval: érdemes rászokni ;)
2013. aug. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Tomi90 ***** válasza:
62%
Mondd meg nekik, hogy csak akkor adjanak ha nem várnak el viszonzást. Ennyitől még nem fogsz rászokni. (Nekem is vannak alkalmi cigizős haverjaim csak akkor gyújtanak rá ha megkínálja őket valaki.) Ne szokj rá én már 6 éve cigizek és képtelen vagyok leszokni róla. Ha viszont nem szoksz rá sok jó beszélgetésből kimaradsz, hiszen nem mész ki velük rágyújtani :D
2013. aug. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nem.
2013. aug. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
18%

"Olyan szép tüdőket láttam a pathologia gyakorlaton, boncoláskor. Csodálatos látvány volt2


szerintem azt sem tudod mi az a kórház csak kitalálsz valamit, hogy a kérdezőnek válaszolhass valamit.


egyébként meg megéri, nem mindenkinek, de neked kifejezetten igen.

2013. aug. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Első vagyok: V. éves medikus vagyok a debreceni ÁOK-n. Egy kicsit lehet, hogy jobban látom ezeket a dolgokat...
2013. aug. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Mérlegelj. Elkezded venni a cigit, rászoksz, egy csomó pénzed el fog menni rá, büdös lesz a leheleted, jól megnöveled a rák kialakulásának esélyét, de legalább jófej emberekkel fogsz lógni (egy pár hónapig vagy évig talán, mert nem örökké lesznek a haverjaid)! :D Hát nem megéri? :D
2013. aug. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Kínáld meg őket valami mással helyette. :D Csokival vagy valami.

És nem, nem éri meg rászokni. Ha cigizni akarsz, akkor a saját kedvedért gyújts rá, ne másokéért.


Én dohányosként simán vissza tudok utasítani egy cigarettát, akkor neked úgy, hogy soha nem voltál rászokva, még annyira sem lehet nehéz. És engem sem zavartak még el, mert nem kértem egy szálat, meg nem szívtam az illetővel felesbe, mert nem kívántam.


Amúgy szerintem lehetne valami dohányos szabály, hogy nem dohányzókat és tudvalevően leszokóban lévő, vagy leszokást fontolgató embereket nem kínálunk meg; legfeljebb adunk, ha ők maguk kérik.


Amúgy ha valaki próbál olyanra rávenni, aminek káros következményei lehetnek, akkor az már eleve rossz ómen.

2013. aug. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt azért mondom, mert a 'te miért nem' kezdetű mondatok kérdésnek álcázott felszólítások. Azt sugározzák az ilyen mondatok, hogy 'Van valami, amit tenned kéne, de nem teszel és remélem, hogy épkézláb magyarázattal tudsz szolgálni.'

Pl.:

Késő este iskolai időben benyit a szülő a gépező 14 éveshez.

'Te miért nem alszol?'


Feleség a férjnek.

'Miért nem kötöttél még biztosítást a kocsira?'


Férj a feleségnek.

'Miért nem főztél még vacsorát?'

2013. aug. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
*teszel, és
2013. aug. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem éri meg [link] egyre drágább lesz és tönkreteszed a tüdőd. Hány éves vagy kérdező?
2013. aug. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!