Tudnátok nekem tanácsokat adni?
Úgy döntöttem hogy leszokok a cigiről.Azért mert drága,azt a pénzt jobbra költhetném,a kislányom miatt.
Viszont mivel én töltöm a cigit így még van egy kis dohányom amit még elszívok.De ha arra gondolok hogy nemsokára elfogy már görcsbe van a gyomrom,idegesebb,feszültebb leszek.Hogyan tudnék eredményesen leszokni?Tudom hogy nagyon fogok utána kattogni,de le kell tennem.Segítsetek.
Ezek a „ holnaptól leszokok „ fogadalmak a leghíresebbek világszerte. Újévkor igazi rekord születik az ilyen fogalmakból.
Neked maradt még némi dohányod otthon, amit még elakarsz szívni, mielőtt végleg leszoksz.
Egy alkoholistának van még otthon néhány üvege, amit még megfog inni, mielőtt véglet leszokik.
Egy kokainfüggőnek van még a fiókjában némi kokainja, amit még fel fog használni, mielőtt végleg leszokik.
Egyszóval: minden halasztás jó az agy becsapásához. Nem vagyunk olyan okosak, mint azt hisszük, egy amerikai író meg is írta, hogy „ akkor tudunk a legjobban hazudni, amikor saját magunknak hazudunk „ és ez így is van.
Aközött amit akarsz és amit tenned kell ahhoz, hogy elérd a célodat, sokszor óriási tettek vannak. Ezeket a tetteket nem mindenki tudja véghez vinni, ezért is van az, hogy sokan folyamatosan kifogásokat gyártanak ahhoz, hogy minél későbbre halasszák el a feladatot és közben a tudatalattiban is kialakuljon egy olyan érzés, hogy „ semmi gond, csak érezd jól magad ma, munkához látni ráér holnap is „ .
Tulajdonképpen minden munka „ holnap „ kezdődik. Minden elhatározás holnaptól érvényes és minden cél eléréséhez elég holnap hozzáfogni. A gond az, hogy ez a holnap egy szimbolikus értelmet kap az ember számára. A „ holnap „ , ami a fejedben van a dohányzásról való leszokásra nézve nem az a holnap, amely a szerdát követi és csütörtöknek hívják, hanem az a „ holnap „ , amit végeláthatatlan időkig halaszthatsz tovább. Ez az a tipikus folyamat ami jellemző a legtöbb személyre, aki leakar szokni valamiről.
Én azt javaslom neked, hogy hozz egy végleges elhatározást és nem holnap, hanem még ma. Az idő relatív és az emberi elme annyira szeret mindent a jövőben látni, de az igazság az, hogy a jövő a jelen rabszolgája, ezért nem lesz sikeres jövője annak, aki a jelenét nem tudja megfelelően kezelni.
Nem mondom azt, hogy dobd ki a maradék dohányodat, mert nem én kell ezt mondjam neked. Neked kell rájönnöd, hogy milyen célból jutottál adott elhatározásra és milyen hosszútávú tervet látsz abban, amit megakarsz valósítani. Hosszútávúan gondolkozni sokszor előnyös, mivel az ember nem fektet hangsúlyt csak a pillanatnyi élvezetre , hanem az egész életére kinyúló hatásokra is.
A dohányzás lényegében egy orosz rulett: mindenkinek van egy nagypapája, aki 90 évig cigarettázott, de ugyanakkor léteznek azok a személyek is, akik már 35 évesen elhunytak a dohányzás miatt. Ebben a világban sok minden szerencsejáték kérdése. A kérdés az, hogy ki mit kockáztat és maga a kockázat kinek mennyit ér. Úgysem fog senki leszoktatni azzal a dohányzásról, hogy „ ez méreg számodra, soha ne vedd a kezedbe többé ! „ – Nem, ennek belülről kell jönnie. Egy saját meggyőződésedből, ami felülmúlja a statisztikákat és minden mást. A te életed, a te döntésed. Ez az, amit észben kell tartanod véleményem szerint, mert nem az a lényeg, hogy a szomszéd mit mond, hanem az, hogy te miként látod a saját döntéseidnek a következményeit, hogy te miként mérlegeled ezeknek az összességét és így tovább. Ha eljutsz oda, hogy holisztikusan megérted a döntéseidnek a súlyát, akkor tisztán fogsz látni minden szokásodra nézve, beleértve a dohányzást is, és ennek alapján elfogod tudni határozni, hogy milyen úton menjél tovább.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!