Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Apukámat le szeretném szoktatn...

Apukámat le szeretném szoktatni a cigiről. Hogyan?

Figyelt kérdés
43 éves, kb 25 éve dohányozhat, napi 1 dobozzal szív, szóval mondhatom erős dohányos. Ötletek? esetleg egy weboldal? köszönöm előre is a válaszokat
2009. szept. 30. 18:39
 1/7 anonim válasza:

Először is kérdezd meg Apukádat, hogy egyáltalán le szeretne e szokni!?

Mert én is dohányzom, és mivel én szeretek cigizni, így le sem szeretnék szokni róla.

Bár muszály lenne mert nagyon sokba kerül.

Ha le szeretne szokni, akkor egyszerűen fokozatosan csökkentse a cigi erősségét, aztán pedig a darabszámot is.

Mindenképp kell hozzá egy pótcselekvés, amit a cigi helyett csinál. Pl cukorka, rágó, szotyi.

Szerintem ez működik! Sok sikert!

2009. szept. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amennyiben 25 éve dohányzik, valószínű valamennyire köhög is. Ha pedig köhög, beszéld rá egy légzésfunkció vizsgálatra. A háziorvos adja a beutalót. Kísérd el, esetleg magad is kérd a vizsgálatot, mivel egy lakásban élsz egy erős dohányossal. Valószínű a vizsgálati eredmények meggyőznek benneteket és a továbbiakban könnyebb lesz elhatárolódnia a cigarettától.
2009. szept. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
esélytelen
2009. szept. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
SEHOGY!!!
2009. szept. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én faterom is nagy dohányos volt(40 évet..),nála is megvolt a napi 1 doboz,és egyszer elment tüdőszűrésre,mikor megkapta a leletet,úgy megijedt,hogy másnap le is rakta a cigit...,csakhogy mint utólag kiderült,a leletet elcserélték,nem is volt valójában semmi baja..,de igy legalább leszokott és azóta se gyújtott rá,viszont meghizott:D Elnézést a hosszú válaszért,de rögtön eszembe jutott a kérdésed révén...,szóval a ráijesztés se egy rossz taktika;)
2009. szept. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az első válaszolónak igaza van. Ha Apukád nem szeretne leszokni, akkor nem is fog! Agyban dől el minden. Nem tudom, mennyire jó ötlet a cigaretta darabszámának folyamatos csökkentése. Én most döntöttem el, hogy leszokom, de nem fokozatosan, hanem hirtelen úgy, hogy egyszercsak nem gyújtok rá. Én is napi 1 dobozzal szívtam, most tartok nagyon az elején, vagyis ott, hogy 1 órája és 16 perce nem gyújtottam rá, de mivel le akarok szokni róla, így bízom benne, hogy tényleg sikerül.
2009. okt. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Champix gyógyszerrel próbáld. Nekem azzal sikerült. Egy hatóanyaga van a vareniclin, nikotinmentes, az agyban szünteti meg a cigi utáni vágyat.
2009. okt. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!