Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Egyetértetek azzal, hogy,...

Egyetértetek azzal, hogy, akinek soha eszében sem volt leszokni a cigiről, azt majd ne az állam pénzén gyógyítsák, ha megbetegedett tőle?

Figyelt kérdés
Szerintem, aki azt hangsúlyozza egész életében, hogy úgysincs veszélye a ciginek, az vállalja a felelősséget pár évtized múlva. Illetve, ha nem sajnál pár 100.000-et elfüstölni évente, akkor majd a kezelésekre se sajnálja a milliókat.

2013. máj. 1. 16:13
1 2 3
 11/24 Kinga1995 ***** válasza:
33%

Ha autóbalesetet szenvedek, akkor a saját pénzemen kezeljenek ki, ne az államén, úgy kell neked, buta liba, minek ültél autóba, mehetettél volna gyalog is, igaz? :-D


Amúgy meg, mi az, hogy a dohányzás miatt lett beteg? Nem tudod bebizonyítani, h a cigitől lett tüdőrákos, vagy amúgy is az lett volna-e? (Lásd pl a nagymamám. Ha cigizik vszínű akkor is tüdőrákot kap, nem cigizett, így is az lett. De ha cigizik mindenki azt mondta volna, hogy a cigitől lett tüdőrákos. Pedig nem)


Plusz ha valaki leszokik a cigiről, akkor minimum hízik húsz kilót, plusz idegeskedni fog állandóan. Túlsúly->növeli a szívroham kockázatát

Idegeskedés->növeli a szívroham kockázatát

Szal ha leszoktál a cigiről és szívrohamot kapsz, akk ne fizesse ki az állam a kezelésed.

2013. máj. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Kinga1995 ***** válasza:
9%

Ja és még ez: "ha nem sajnál pár 100.000-et elfüstölni évente"

Bäszki kettes voltam matekból, de mondjuk cigizel negyven évig, szorozva évi párszázezerrel, az pár millió forint. Ha annyira aggódsz ezen, akkor szépen rakja félre az állam a cigi árát, amit kifizetek, h majd abból fizesse a kezelésem :-D

(Persze, ha minden dohányos kötelezően beteg lenne a végén, de nincs így :-D )

2013. máj. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

most kb akkora hülyeséget mondtál, hogy nem találok hozzá hasonlatot sem :)


amikor leszoktam a cigiről, egy dekát nem híztam. néhány hét múlva annyira sok energiám lett, hogy nekiálltam sportolni, így még fogytam is, ergo egészségesebb lettem.


egy percig nem voltam ideges. sőt...azóta vagyok olyan nyugodt. egy dohányos idegeskedik sokat (nincs idő rágyújtani, nincs cigi, drága a cigi, miből veszek, kitől kérjek, stb stb), de a leszokás után sem a hízás sem az idegesség nem törvényszerű. aki mondjuk az Allen Carr módszerrel szokik le, többnyire mindkettő kimarad nála. az fog idegeskedni, meg zabálással pótolni, aki elhiszi, hogy vele jár. itt van rá az élő példa - én, hogy nyugodtabb lesz az ember utána, és nem hízik


és még sok barátom, akikkel egyszerre szoktunk le, ugyanígy érzünk.

2013. máj. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
41%
abban viszont igazad van (szerintem, és sok valaki szerint), hogy a dohányzás pluszra jön ki az államnak. nem azért emelik, mert fedezni kell a sok tb-s költséget, amúgyis mint írták előttem, sokszor tényleg annyi a kezelés, hogy "betolják egy kórterembe meghalni", hanem azért emelik, mert jó üzlet. úgyhogy én hálás vagyok amiért az államnak sok pénzt adtok :D
2013. máj. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Kinga1995 ***** válasza:
0%
Anyu tesójával mikor találkoztam egy éve, előtte kábé 3 hónapja találkoztunk utoljára, közben leszokott a cigiről. A csávó majdnem lefolyott a székről, meg se ismertem szinte :-D Plusz régen tök jókedvű volt, mindig poénkodott, meg minden, tiszta ideges volt, mondta is a felesége, hogy azóta ilyen, hogy nem cigizik. Azóta mondjuk már megnyugodott, újra olyan jókedvű, mint régen, de továbbra is dagadt :-D
2013. máj. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Kinga1995 ***** válasza:
0%
A Hazámat és Nemzetem támogatom napi 840 Ft-tal! ;-) :-D
2013. máj. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

igen, sokan vannak úgy mint akit te is leírtál, de ez nem törvényszerű. úgy képzeld el, mint egy szakítást. ugye logikusnak tűnik, hogy egy szakítás után az ember szomorú, sok idő kell neki mire túllép az egészen, és el tudja felejteni. de nem volt még olyan, hogy te vetettél véget egy kapcsolatnak, mert nagyon megutáltad a másikat, és egy percig nem szomorkodtál, mert örültél, hogy nem kell többé elviselned a másikat? lehet hogy nem, de nem életszerűtlen, nekem is volt már részem mindkétféle szakításban, ottis ha megutálod eléggé a másikat, mindenféle siránkozás nélkül hajítod ki.

ha a cigihez is úgy állsz hozzá, hogy logikusan átgondolva rájössz, hogy semmi, de semmi értelme, akkor vidáman fogod letenni. mondják, hogy az első hét a legnehezebb. na, nekem napról napra egyre jobb volt, első nap csak nem érdekel, második nap már örültem is neki, harmadik nap már majd kicsattantam, és azóta is vidám vagyok (pedig az első hetet végig buliztam, és részegen sem kellett a cigi :D).

Allen Carr könyve is erre való. ismertem olyat, aki nem akart leszokni a cigiről, csak kíváncsiságból elolvasta, és többé nem kívánta a cigit. nem küzdenie kellett, meg híznia, hanem úgy, hogy még csak el sem szánta magát a leszokásra, abbahagyta, mert rájött hogy tényleg nincs semmi értelme, és hogy mekkora átverés ez a függőség dolog.


tudom hogy ezt most senki nem kérdezte :D azért írtam le, mert butaság a leszokást azonosítani az elhízással és az idegeskedéssel.

2013. máj. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
92%

Kedves Kinga!

Óriási baromságokat írsz, meglátszik, hogy még csak annyi idős vagy!

Nem szeretném részletezni a szüleim egészségi, és anyagi helyzetét. Azt sem részletezem, hogy mi van akkor amikor nincs nekik olyan büdös szar.

2013. máj. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Szerintem meg az állam kezeljen ha már annyira megadóztatták a cigit.
2013. máj. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet, mert nem csak a cigitől lehet valaki beteg, és úgyse tudod megmondani, hogy az adott személy éppen attól lett beteg vagy mástól (rengeteg faktorból tevődik össze egy betegség, genetikai oka is lehet meg ilyenek).


Ellenben az felidegesít, hogy míg egy barlangász vagy kajakos sérüléseit nem kezelik a TB pénzén, mert "extrém sport", addig a beszívottan gyorshajtó balesetet okozót meg az áramlopás közben az oszlopról lezuhanót nagy gonddal ápolgatják a mi pénzünkön, meg a mentő nem ér oda a szívrohamoshoz, mert az utcán részegen dajdajozó csövest kell a detoxba vinnie...

2013. máj. 2. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!