Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Egyetértetek azzal, hogy,...

Egyetértetek azzal, hogy, akinek soha eszében sem volt leszokni a cigiről, azt majd ne az állam pénzén gyógyítsák, ha megbetegedett tőle?

Figyelt kérdés
Szerintem, aki azt hangsúlyozza egész életében, hogy úgysincs veszélye a ciginek, az vállalja a felelősséget pár évtized múlva. Illetve, ha nem sajnál pár 100.000-et elfüstölni évente, akkor majd a kezelésekre se sajnálja a milliókat.

2013. máj. 1. 16:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
72%
Mivel a mai napig nem bizonyított az összefüggés, így nem. Nah meg ennyi erővel most akkor ha elüt egy autó, akkor fizesd saját magad az ellátást, mert miért mentél ki az utcára...
2013. máj. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
59%
Az állam pénzén lófsz folyik, nem gyógyítás. A kormánynak hála a magyar egészségügy egy nagy nulla, kb. betolnak kórterembe meghalni...
2013. máj. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
61%

Hát.. Én próbálok leszokni, de nem könnyű, igaz nekem a saját kontrollommal van itt gond, de próbálkozok szóval ha valami lenne, akkor jó lenne ha segítenénk.

Ha valaki nem akar leszokni és megbetegszik nem kérdezik meg tőle, hogy le akart-e szokni, ha meg megkérdezik eleve azt mondaná, hogy igen, különben így nem segítenének neki.

Érdekes dolog amit mondtál, de nem működne.

2013. máj. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
79%

a dohányosok lettek a mumusok...Az államnak nincsen pénze, az adófizetők dobják össze, szóval maga dohányos is, amire esetlegesen tüdőrákos lesz, addigra többszörösét befizette a kezelésre valót.


A kemoterápia bizniszről is beszélhetnünk...az is jó az államnak.

2013. máj. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
77%
ez kb olyan szintű, minthogy ha kialakul valakinél cukorbetegség, elhizás,szivpanasz azért mert koleszterines szarokat meg csokit meg mindent eszik,akkor azt fizesse magának?ha görkorizik és eltöri a lábát akkor minek ült rá, azt is fizesse magának?és lehet még sorolni.provokativ beszükült látásmódú kérdés ez, amiröl látom hogy nagy hacacáré lesz itt
2013. máj. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
54%
Ott a bibi, hogy sokan a piától halnak meg, vagy agyonzabálják magukat, cukrosak édeset esznek, stb., akkor szinte senkinek nem járna az ingyen egyszségügy. :-)
2013. máj. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

"Én próbálok leszokni, de nem könnyű, igaz nekem a saját kontrollommal van itt gond,"


Ez a lényege a leszokásnak, legyen önuralmad hozzá! Párom 20 év masszív füstölés után tette le a cigit, egyik napról a másikra.

2013. máj. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
66%
vagy senkit nekezeljenek ingyen,vagy mindenkit.amugy igy zárójelben mondom hogy a dohányosok Magyarországon való lejáratása,és negativnak történö beállitása,és alig értelmes okok hogy utáljuk öket, egy politikailag jól összerakotrt elterelő fogás az igazi problémáról többek közt.ugy,e amig lehet baszogatni szerencsétlen cigis embert, addig nem figyelnek a laikusok arra hogy a vodka reklám a tvbe megy, de a tizenéveseket tonnaszámra viszik pl detoxra hetente,vagy lehet mondani hogy káros a kis világunkra,miközben 1 böhöm autóba 1 ember ül csak azért hogy kényelmesebben mennyen el az 1 utcával arébb lévö boltba...
2013. máj. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
46%
Akkor ne az állam pénzén kezeljék azt se aki agyonnapozta magát és bőrrákot kapott?, vagy aki elhízott és emiatt cukorbeteg és magas a vérnyomása, aki iszik és agyvérzése lett, és még sorolhatnám. ?
2013. máj. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

azért azt ne felejtsük el, hogy például a vesebetegeknél nem kap új vesét (legalábbis a lista végére teszik), ha egy korty alkoholt is iszik, a cukorbetegeknél pedig megvonják a támogatást az inzulinra, ha nem követi a diétát. úgyhogy annyira nem új a dolog.

egyrészt, leszokni bárki le tud, szóval az hogy most ki mennyire függő, saját maga hibája, aki akar, az le tud szokni. én mondjuk annyit támogatnék, hogy akit emiatt kezelnek valamivel, már kialakult a tüdőtágulat, vagy ebből kifolyólag a tüdőrák, és bármilyen olyan betegség, amire még pluszban rátesz egy lapáttal a cigi, legalább a kezelés ideje alatt ne dohányozhasson, vagy fizessen.

mindazonáltal muszáj megjegyezni, a dohányos jó üzlet. ezt már rég kiszámolták, hogy aki nem dohányzik, hanem egészségesen él, az egyrészt ha nem hal meg 50-60évesen, akkor tovább kell neki nyugdíjat fizetni, illetve sokkal riktább betegséget kaphatnak el. egy tüdőrákosnak sokkal általánosabb a kezelése, sokkal olcsóbb mint annak, aki mondjuk valamilyen riktább betegségben szenved idős korában, úgyhogy a dohányosok kezelése/halála jó üzlet. én ezért is szeretem őket.

2013. máj. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!