Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha rágyújtok elmúlik a hasfájá...

Ha rágyújtok elmúlik a hasfájásom. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Régen kiskoromban nagyon hasfájós voltam. Mindég görcsölt a hasam. A hashajtók se voltak valami hatásosak. 3-4 éve pedig kisebb megszakításokkal dohányoztam. Jelenleg is dohányzok, 4-5 szál naponta. Ha rágyújtok érezhetően beindul az egész emésztő rendszerem és, ha addig is kicsit megfájdult a hasam az elmúlik. Fél év múlva szeretnék a dohányzástól végleg megszabadulni. Csak attól félek megint előjönnek a hasfájások. Ha valaki leírná, hogy mi lenne a probléma azt nagyon megköszönném.

2013. márc. 30. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Atoniásak a beleid. Ez azt jelenti, hogy a benne lévő simaizmok lazák, megnyúltak, nincs erejük összehúzódni már maguktól. Elszívod a cigit, az abban lévő nikotin minden simaizmot összehúz / nem csak a belekben sajnos, hanem a hörgőkben is, a szívkoszorús erekben is és persze lassan mindegyiknél megjelennek a következmények is... / és az addig kitágult belek összehúzódnak és megindul bennük a mozgás. A nikotin hatás következményeként beindul a bélmozgás. / Az erekben kb 20 percre megemelkedik a vérnyomást az erek összeszűkülése miatt. Kezdetben ez visszaáll majd a következő cigiig a normál értékre, később azonban már nem, állandóan összehúzott állapotban marad. /

A beleknél is van ilyen hatás: van akinek napi 3-4x is van széklete, mert felfokozza a bélmozgást. A nagy bagósok részben ezért soványak, mert nincs ideje felszívódni a tápanyagnak, illetve nincs is valami jó étvágyuk, kevesebbet esznek , ez mellett gyorsan ürítenek.

A beleknek lehet segíteni rost dús étkezéssel, napi 2,5 liter folyadék fogyasztással valamint sok-sok mozgással.

A konditeremben, ahova néha én is eljutok van egy fogyózós emberke, aki elmondta, hogy amióta mozog rendesen jól működik az emésztése. Több teán, hashajtón túl van már és nem igazán hatottak, mindegyikhez hamar hozzászokott a szervezete. De amióta megmozgatja rendesen a testét azóta érdekes mód nincs gond a bélműködésével.

2013. márc. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nagyon hasznos számomra a válasz. :D Tervbe van, hogy kemény edzésnek vetem alá magam. Persze ezt már 2-3 hónapja elterveztem. (Még most fogyás, de utána 1000-el edzés. :))
2013. márc. 30. 15:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Mióta dohányzol? Milyet szívsz?
2013. márc. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
25 éves vagyok, 3-4 éve dohányzok kb és jelenleg töltöm a cigarettát és viceroy dohányt szívok. Van, hogy csak félig töltöm meg a hüvelyt. Attól függ, hogy épp milyen kedvem van.
2013. márc. 31. 10:37
 5/5 A kérdező kommentje:
Arra, hogy még mielőtt rákezdtem volna a dohányzásra, milyen gyakran fájt a hasam már nem emlékszek, de voltak elég fájdalmas pillanataim az iskolában. Gyerekkoromról pedig csak anyám elmondásából tudok pár részletet. Most, hogy így feljött ez a dolog kíváncsi vagyok rá, hogy okozhatta-e ezt nálam valami hormon injekció, vagy izomlazító amit anyám kapott a szülés előtt?
2013. márc. 31. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!