Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Van köztetek olyan 16 éven...

Van köztetek olyan 16 éven felüli aki még soha nem próbálta ki a cigit?

Figyelt kérdés

egyébként akik kipróbáltátok miért tettétek,és am mi jó van benne?Meggyőző érveket kérek?

akik nem próbáltátok még ki:LIKE :)



2013. márc. 4. 20:59
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ez a kipróbálás nem olyan döntő tényező, mint azt sokan gondolják, szóval nem ettől függ, hogy valakiből dohányos lesz-e vagy sem.


Ismerek olyan 60 éven felüli személyt, aki a napokban mesélte, hogy 10 évesen próbálta ki először, mivel az anyukája dohányzott, és azóta sem szívott többet.

Valamint jelenlegi láncdohányosok közül sok van, aki 30-as éveiben próbálta csak ki.

Tehát látható, hogy nem ettől függ a dolog.


Én személy szerint 12 évesen próbáltam ki először, de nagyjából ennyi is volt, próba, mert egyik barátnőm cigizett és elszívtam vele néhány szálat csak úgy. Ezek után következtek évek, amelyekbe egy slukkot sem szívtam, sőt még a gondolat sem merült fel bennem.


Ugyanazt mondanám az első cigarettára, mint amit az első drogélményről is gondolok, azzal a különbséggel, hogy a drog jobban kiüt.

Viszont mindkettőnél az első alkalom nem garantálja még a folytatást, és semmilyen összefüggés nincs az első kipróbálásnál levő életkor és a jövőbeli döntés között.

2013. márc. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

hasonló kérdéshez írtam, bemásolom:


nem gáz..és az sem elytélendő, ha valaki cigizik, mert lassan aki nem cigizik, az undorítónak és gusztustalanak tartj a szokást, aki meg cigizik(főleg a fiatalok, persze nem mindenki) gáznak tartják aki nem...szerintem ez hülyeség, mindeninek a maga dolga, mit foglalkoznak mássaé. én 16 vagyok, először 9.-es osztálykiránduláson próbáltam ki, volt bennem kicsit pia is, fura volt, mert a legelső slukk baromi jól esett, pedig általában mindenki köhög..de nekem tök jó volt, és elég nagyot is szívtam, a második, harmadik már kevésbé, ott is hagytam zat a szálat, utána mégegyszer próbáltam ki, kb egy évre rá, amikor a kémiatanár meg akart buktatni, pedig hármasra álltam :D az se vlt rossz, bár mentolos cigi volt, egy barátnőm adta, de nem is volt olyan jó, inkább semleges. nem szoktam rá, nem mondog, hogy ha esetleg valamikor a jövőben tök ideges leszek valamiért és lenne alkalom egy cigire elutasítanám, de nem éri meg rászokni, drága, és nem érzem szükségét :) a menőségért meg gyerekes dolog rászokni, bár nagyon sok olyat láttam már. 16/l

2013. júl. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!