Hogyan függ össze pontosan a dohányzás az érelmeszesedéssel?
Az érdekelne, hogy mi a hatásmechanizmusa. A beszívott kátrány, korom a tüdőben lerakódik, gondolom, ez nem kerül be a vérkeringésbe, vagy az elég durva lenne. Akkor marad a nikotin, de ez pontosan mit csinál? Lerakódik az érfalon? A koleszterin lerakódásától szoktak óvni, nem a nikotinétól.
Szóval annyit mondják, hogy a cigaretta így káros meg úgy az erekre, de még soha sehol nem láttam, hallottam semmit, ahol ezt el is magyaráznák, hogy miért.
Ehez nekem is lenne megjegyzésem! Azután mocskolódhattok!
1. A slukk! Beleszívsz a cigibe, a füstöt szádban tartod, és utána veszel levegőt, majd kilélegzel, és nyelsz egy nagyot Ennek lényege, hogy a slukkolás után a szádban kicsapódik a kátrány, ami nyelés után a gyomorba jut. Elősegíti az emésztést, bélműködést. A kettéválás után a tüdőben a nikotin, közvetlen a véráramba jut. Mivel ezt az idegen anyagot a szervezet nem tudja hasznosítani, a sejtek úgy reagálnak jelenlétére, hogy összehúzódással, tömörödéssel gátolják, hogy a sejtek közé beépüljön. Ezáltal van érösszehúzó hatása. De nemcsak az érfalnál, hanem minden sejtnél ez történik, ahova a vér szállítja. Ezáltal, az agysejtek is közelebb húzódnak egymáshoz, tehát felgyorsul a sejtek közötti információ áramlás, gondolkodás.Ebből ered a függőség is!
2. A szervezet azért szerveződött össze hogy az agyat ellássa, az agysejteket életben tartsa, hogy az agyi energia tudjon fejlődni, ami nem más mint a lélek!
Ezeket a magukból eredő érthető dolgokat, csak az agyon szakosodott tudományos (orvos)-"nem beszélve a sportteljesítményekért osztogatott diplomákról"- társadalom nem érti, nem látja, és nem ismeri el.
3.""a nikotinnak érszűkítő hatása van. (hőkamerákkal bizonyították-hogy miért szűkíti azt nem találtam meg)"" A napokban én is voltam egy hőkamerás diagnosztikán, mikre a diagnoszta úgy kezdte mondanivalóját, hogy ílyent még Ő nem látott. Mintha tíz méter fát hasogatnák fel naponta. Pedig közel sem vagyok Rambó! Mikor valaki belefoglalja mondanivalójába ezt a két szót "tudományos, bizonyított," az már alapból hazugságra építi mondanivalóját.
4. A körültekintő gondolkodás, ésszerű következtetés az hiánycikk általában nálatok, válaszadók!
"A dohányos nagybátyámat 44 évesen temettük el (infarktus).Édesapja 87 évet ért meg. Ő nem dohányzott. A hatás nem ismerete a családot nem vígasztalta."
Rengeteg ember dohányzásmentesen fiatalon szívinfarktusban hal. Dédöregapám 87évi nem szívta, ette a dohányt, mégsem rákban halt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!