Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan függ össze pontosan a...

Hogyan függ össze pontosan a dohányzás az érelmeszesedéssel?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy mi a hatásmechanizmusa. A beszívott kátrány, korom a tüdőben lerakódik, gondolom, ez nem kerül be a vérkeringésbe, vagy az elég durva lenne. Akkor marad a nikotin, de ez pontosan mit csinál? Lerakódik az érfalon? A koleszterin lerakódásától szoktak óvni, nem a nikotinétól.


Szóval annyit mondják, hogy a cigaretta így káros meg úgy az erekre, de még soha sehol nem láttam, hallottam semmit, ahol ezt el is magyaráznák, hogy miért.



2012. aug. 28. 15:30
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Ehez nekem is lenne megjegyzésem! Azután mocskolódhattok!

1. A slukk! Beleszívsz a cigibe, a füstöt szádban tartod, és utána veszel levegőt, majd kilélegzel, és nyelsz egy nagyot Ennek lényege, hogy a slukkolás után a szádban kicsapódik a kátrány, ami nyelés után a gyomorba jut. Elősegíti az emésztést, bélműködést. A kettéválás után a tüdőben a nikotin, közvetlen a véráramba jut. Mivel ezt az idegen anyagot a szervezet nem tudja hasznosítani, a sejtek úgy reagálnak jelenlétére, hogy összehúzódással, tömörödéssel gátolják, hogy a sejtek közé beépüljön. Ezáltal van érösszehúzó hatása. De nemcsak az érfalnál, hanem minden sejtnél ez történik, ahova a vér szállítja. Ezáltal, az agysejtek is közelebb húzódnak egymáshoz, tehát felgyorsul a sejtek közötti információ áramlás, gondolkodás.Ebből ered a függőség is!

2. A szervezet azért szerveződött össze hogy az agyat ellássa, az agysejteket életben tartsa, hogy az agyi energia tudjon fejlődni, ami nem más mint a lélek!

Ezeket a magukból eredő érthető dolgokat, csak az agyon szakosodott tudományos (orvos)-"nem beszélve a sportteljesítményekért osztogatott diplomákról"- társadalom nem érti, nem látja, és nem ismeri el.

3.""a nikotinnak érszűkítő hatása van. (hőkamerákkal bizonyították-hogy miért szűkíti azt nem találtam meg)"" A napokban én is voltam egy hőkamerás diagnosztikán, mikre a diagnoszta úgy kezdte mondanivalóját, hogy ílyent még Ő nem látott. Mintha tíz méter fát hasogatnák fel naponta. Pedig közel sem vagyok Rambó! Mikor valaki belefoglalja mondanivalójába ezt a két szót "tudományos, bizonyított," az már alapból hazugságra építi mondanivalóját.

4. A körültekintő gondolkodás, ésszerű következtetés az hiánycikk általában nálatok, válaszadók!

2012. szept. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

"A dohányos nagybátyámat 44 évesen temettük el (infarktus).Édesapja 87 évet ért meg. Ő nem dohányzott. A hatás nem ismerete a családot nem vígasztalta."


Rengeteg ember dohányzásmentesen fiatalon szívinfarktusban hal. Dédöregapám 87évi nem szívta, ette a dohányt, mégsem rákban halt.

2012. szept. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 gumicsizmás bagoly ***** válasza:
A válasz nagyon egyszerű. neked lövésed sincsen valamiről, az emberek ideje elmegy azzal, hogy neked válaszolnak, te pedig pofátlan és bunkó módon válaszolsz. A javaslatom az, hogy menj el egy könyvtárba és keresd meg magadnak a választ vagy keress fel egy pulmonológus szakorvost és a másik pedig az, hogy ha valaki megpróbál neked válaszolni, akkor ne reagálj gorombán és lekezelően, mert akkor később (elolvasva goromba reagálásodat) az sem fog, aki esetleg a kérdésben/válaszban kompetens lenne. .
2016. jan. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!