Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan függ össze pontosan a...

Hogyan függ össze pontosan a dohányzás az érelmeszesedéssel?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy mi a hatásmechanizmusa. A beszívott kátrány, korom a tüdőben lerakódik, gondolom, ez nem kerül be a vérkeringésbe, vagy az elég durva lenne. Akkor marad a nikotin, de ez pontosan mit csinál? Lerakódik az érfalon? A koleszterin lerakódásától szoktak óvni, nem a nikotinétól.


Szóval annyit mondják, hogy a cigaretta így káros meg úgy az erekre, de még soha sehol nem láttam, hallottam semmit, ahol ezt el is magyaráznák, hogy miért.



2012. aug. 28. 15:30
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Már te kis mitugrász hogy:

"Akkor itt az ideje erre a kerdesre valaszt talalni bazzeg mert ezt meg az orvosok sem tudjak! "


Az érelmeszesedés (ateroszklerózis) pontos oka máig ismeretlen, szemben a betegség kialakulásának kockázatát többszörösére növelő kockázati tényezőkkel.

nem érted meg ugye a kis borsónyi agyaddal.......

2012. aug. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Te nem érted meg a kérdést.
2012. aug. 28. 21:05
 13/23 anonim ***** válasza:

[link]


"A koleszterin lerakódásától szoktak óvni, nem a nikotinétól. "

Hogyha a koleszterin lerakódik az ereidben,és te NIKOTIN-t szívsz,akkor szeinted mi történik az ereiddel?

Összeszüköl,igen,remek...

Tehát így keletkezik az érelmeszesedés....

nem értem mi nem érthetö ebben....

Kérdezz akkor...mit nem értesz? :O

2012. aug. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

"Végül is az lenne a célja az oldalnak, hogy szakemberek válaszoljanak"

Hát te nagyon el vagy tévedve. Ez egy olyan oldal, ahol emberek anonim módon válaszolgatnak a kérdésekre.

Ha szakembert akarsz megkérdezni, akkor menj el orvoshoz, vagy keress "orvos válaszol" oldalt.

Esetleg keress fel egy könyvtárat, keress orvosi szakkönyveket (ahogy már korábban is ajánlottam). Sőt, akár a neten is kereshetnél orvosi cikkeket, csak úgy látszik arra nincs eszed.


Mellékesen attól, hogy vminek nem tudják a pontos mechanizmusát, attól még lehet létező jelenség. Nyilván azért mondják azt, hogy érelmeszesedést okoz, mert vizsgálták.

Mondjuk felboncoltak egy rakás dohányzó és nem dohányzó embert, és megnézték az artériákat.

Vagy megvizsgálták, hogy a dohányosok ill. a nem dohányzók hány %-a szenved érszűkület okozta panaszokban.

És ha szignifikáns a különbség, akkor feltételezhető, hogy a dohányzás szerepet játszik a kialakulásában.


Jártam egy évet patológiára, és bizony elég szépen látszott az ereken, hogy ki volt dohányos és ki nem.

2012. aug. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

13-as: te úgy vagy hülye, ahogy vagy, ezért rád nem is érdemes több szót vesztegetni.


14-es: ez a baj, hogy amióta széles körben hozzáférhető az internet, minden félhülye zseninek hiszi magát és osztja az észt.

2012. aug. 29. 00:41
 16/23 anonim ***** válasza:
Úgy függ össze a dohányzás az érelmeszesedéssel hogy valamire rá kell fogni ezt is mert milyen szarul hangzik hogy a sok benzingőztől,vegyi anyagtól nehézfémtől,mérgezett víztől,műanyag ételtől,vegyi csíkoktól,410%kal nő a kockázata dohányzással meg még hozzá jön 5% úgyhogy attól van és kész.Különben is a többi a fejlődés,haladás a civilizáció része.Úgyhogy ha kérdezi az orvos hogy ön dohányzik,e akkor annyit válaszolok hogy csak benzi gőzt,vegyi csíkokat,alumíniumot,és nehézfémet szívok.
2012. aug. 29. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

a nikotinnak érszűkítő hatása van. (hőkamerákkal bizonyították-hogy miért szűkíti azt nem találtam meg)

"Hosszú távon mész rakódhat le a szűk erekbe" -a szűk erek miatt nő a vérnyomás

Következtetés: a dohányzás nem okoz érelmeszesedést.!!

Az érelmeszesedésben több tényező is szerepet játszhat:

-magas vérnyomás

-magas vérzsírszint (a zsír-főként koleszterin- lerakódik az ereid falára és arra rakódik le a mész)

-elhízás

-cukorbetegség (csökkent inzulintermelés okozza)

A dohányzás NEM okoz érelmeszesedést.

(az egészet könyvből néztem)

2012. aug. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
A dohányos nagybátyámat 44 évesen temettük el (infarktus).Édesapja 87 évet ért meg. Ő nem dohányzott. A hatás nem ismerete a családot nem vígasztalta.
2012. szept. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
17: Az első értelmes válasz. Köszönöm!
2012. szept. 3. 00:26
 20/23 anonim ***** válasza:
58%-os: Aztán ugyan milyen könyvből?....
2012. szept. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!