Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Lehet még olyan a tüdőm, mint...

Lehet még olyan a tüdőm, mint egy nem dohányzónak?

Figyelt kérdés

11 év cigizés után abbahagytam. napi 1 dobozzal szívtam.

Kitisztulhat még teljesen a tüdőm? (29 éves vagyok)


2012. jún. 12. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:
nem....11év nem tud ki tisztulni
2012. jún. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sok év után csökken a tüdőd szennyezettsége. Igazán kitisztulni sohasem fog, de ha nem dohányzol, naponta csökken a kockázat, hogy érrendszeri vagy tüdőbetegségben halsz meg.
2012. jún. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De remélem valamennyit javul azért.
2012. jún. 12. 18:08
 4/6 anonim válasza:
kitisztulni már nem fog mivel a kátrány lerakódott a tüdődben szerintem nem kis menyiségben, mivel kb 4000 dobozt cigit szívtál el ezidő alatt.
2012. jún. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
ha belegondolsz most lenne kb 3milio forintnyi megtakarításod, és egészségesebb maradtál volna.
2012. jún. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

a sok doktor... a tüdőd néhány hét alatt kitisztul teljesen a benne lévő vízpárának és a be ki légzésnek köszönhetően, no meg a köhögés amivel rengeteg meglepő ízü szagu dzsuva fog távozni...

ne úgy képzeljétek el ezt a dolgot, mintha kátránypapírral leszigetelték volna a tüdő falát...

A gond az, hogy 11 év dohányzás után már minden bizonnyal van némi tüdőtágulásod aminek következtében a hörgőcskéid hasznos felületéből kevesebb van így már sosem lesz olyan mint régen, valamint a következő az esélye a tüdőrákra 25 -30 év múlva lesz annyi mint egy nem dohányosnak statisztikailag, nem azért mert te leszel addigra egészségesebb hanem mert nekik is nő addig az esélyük ahogy öregszenek...

2012. jún. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!