Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A barátom szülei bent cigiznek...

A barátom szülei bent cigiznek a lakásban, ezért a srác ruhái folyton bűzlenek. Az én szüleim pedig neheztelnek rá a szaga miatt. Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
A barátom már mondta az anyjáéknak, hogy legalább álljanak ki az ajtóba (1 lépés lenne a nappaliból) és kevésbé járná át a füstszag a lakást, de egyenesen kikérték maguknak ezt a kérését. Amikor nálunk vagyunk, annyira kínos, hogy a szüleim egyből kitárják az összes ablakot, ajtót, füstölőt gyújtanak, stb. Meg sem próbálják leplezni az undorukat. Ha meg náluk hétvégézünk, az én ruháim is cigi szagúak lesznek, és amikor hazajövök, ugyanezt csinálják velem is. Mit lehet ebben a helyzetben kezdeni? Mindkét család makacs, mint az öszvér.

2012. márc. 25. 16:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Az emberek a saját lakásukban azt csinálnak amit akarnak. Majd ha külön éltek, nem lesz ilyen probléma.
2012. márc. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Sajnos itt tényleg nincs jó megoldás. Szüleid azért kedvelik a barátodat? Azzal, hogy nem is próbálják leplezni az undort, kifejezhetik, hogy helytelenítik a kapcsolatotokat. Ez olyan, mint amikor valaki azt mondja, hogy "azt csinálsz, amit akarsz", ebben benne van az is, hogy van más is a hátterében a dolgoknak.
2012. márc. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Gyújtsatok ti is füstölőt a srácéknál, vagy tegyetek a szoba közepére egy kis klórmeszes ecetet, utána egy jó kereszthuzat, és huss!Elvitte a cica a cigi szagot. Tegyetek a szekrény tetejére egy ecetbe mártott szivacsot. Az is beszívja a cigaretta szagot. Használjatok légfrissítőt. A ruháitokat hagyjátok kint a teraszon. Másik ruhában legyél bent a lakásban, és másban menjél haza.
2012. márc. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

Az ilyen retardált szülőket sosem értem meg. Az én szüleim is láncdohányosok, mégsem dohányoztak soha a házban, ha apu néhanapján bejött cigivel a teraszról, egyből el szokta valaki nyomni neki - a szabály, az szabály.

A saját egészségüket b*sszák úgy tönkre, ahogy akarják, de emiatt a gyerekük szívjon? Passzív dohányosként sokkal védtelenebb a tüdeje a füsttel szemben, nem beszélve az általad leírt kellemetlenségekről: bűzlik mindene.

A srác igyekezzen elköltözni onnan mihamarabb, biztos nem fognak engedni a szülők, az ilyen barmok nem szoktak változtatni a szokásukon olyan profán semmiségek miatt, mint az utóduk egészsége...

2012. márc. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

off: bunkóságnak tartom, hogyha vendégségbe megyek, BÜDÖSEN kell haza menjek, mert nem bírják ki azt az 1-2 órát, hogy ne gyújtsanak rá, vagy olyan helyen tegyék, hogy ne legyek büdös.


Vannak dohányzó barátaim, ha az ember belép a lakásukba, sehol nem érzik a cigiszagot. Mert a nő van olyan intelligens, és vagy az erkélyen gyújt rá, vagy kihajol az ablakon.


Ha téged nem tisztelnek meg ezzel, hogy nem büdösítenek be, a szüleiddel is így viselkednének?

2012. márc. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét szülőpár egyformán tapintatlan a saját gyerekével. Annyit tehetsz,hoyg megjegyzed, és te majd megértőbb leszel a te gyerekeddel. Ill. elmondhatod otthon, hoyg kellemetlen ez neked.
2012. márc. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is arra gondoltam. A te szüleid az ablaktárással azt fejezik ki, hogy nem látják szívesen a barátodat.Úgy tűnik. Ha nem ezt akarják, akkor mondd el nekik, hogy ez így hat.
2012. márc. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

De sajnos tudom, hogy azt is kifejezésre akarják juttatni, hogy nem az általuk leginkább kedvelt személy a barátom. Van egy ilyen célzata is sajnos. Ezért is vagyok kínban.


Az az ötlet, hogy a ruhát kinn kellene hagyni a teraszon, már az én fejemben is megfordult, de sajnos tulajdonképpen nincs is náluk szó szerinti terasz. Van egy lépcső, és kész. Onnan meg a kutyáik simán elhurcolnák a cuccainkat reggelre. Arra is gondoltam, hogy felakasztanám a ruhákat az egyik fára, de akkor meg a csapadék jöhetne szóba mint veszélyforrás, a madarak anyagcseréjével karöltve...


Annyira bírom, mikor mondja a barátom, hogy "anya mindent megpróbál megtenni annak érdekében, hogy jobb legyen a helyzet"... semmi a világon nem változik, mert ugyanúgy ott gubbasztanak a kanapén és szívják egyik cigit a másik után. Néha egy légfrissítős fújást ejtenek meg, de az még csak tetézi az amúgy is fojtó szagokat.

2012. márc. 25. 19:05
 9/14 balkalolka ***** válasza:
Amikor megérkezik a barátod öltözzön át. Igen, simán nálad hagyhat egy melegítőt és/vagy nadrágot+vasalt inget, aztán mikor megérkezik átöltözik, szerintem ez megoldható. Pláne hogy a szüleid is jobban fogják kedvelni ha a ruháján a családi öblítő "falkaszaga" lesz érezhető és nem a bagófüst.
2012. ápr. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Eddigi válaszaitokat köszönöm!

balkalolka - nagyon hasznosnak találom az ötletedet! Köszönöm szépen! A falkaszagos magyarázattal pedig egyenesen bearanyoztad a napomat!

2012. ápr. 1. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!