Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ez szerintetek függőség? Mert...

Ez szerintetek függőség? Mert szerintem nem.

Figyelt kérdés

Már óvodás korom óta pipázni akartam, pipát hajtogattam mindenből, szívószálból, drótból itthon-talán motivált, hogy a Popei volt a kedvenc rajzfilmem. :-) Kitartottam, aztán a 18. születésnapomra meg is kaptam a meggyfa-pipámat és azóta szoktam pipázgatni. Nem tartom magam függőnek, Volt, hogy zsinórban három-négy napig pipáztam, aztán volt olyan is utána, hogy több, mint egy hónapig nem tömtem meg a pipámat. Máskor meg sokkaltam a dohány árát, úgy voltam vele, most nem költök rá, két-három hétig nem is volt dohányom. Amúgy átlagban hetente-kéthetente egyszer pipázok, vaníliás pipadohányt, télen a szobámban, sötétben, csukott ajtónál, gomolyog a kékes dohányfüst és pirosan izzik a pipafej. Ilyenkor tavasszal, nyáron és koraősszel kiülök az erkélyre, megtömöm koraeste a pipám, nézem a naplementét és mire eltűnik a horizonton én is elszívtam már az egész tömést. Nem gyorsan, hogy keserű legyen, nem lassan, hogy kialudjon. A gondolataim pedig elmásznak mindenfelé, sosem filozofálok annyit, mint pipázás közben-olyankor nem is lehet hozzámszólni. Nagyon ritkán öntök hozzá egy konyakot vagy egy scotch whisky-t, és szabályosan tartva a poharat elkortyolgatom azt.

Tanulok, közeleg az érettségi, aztán egyetem, satöbbi és ez igazán kellemes kis kikapcsolódás nekem, de ha három hétig nem jutok hozzá nem kaparom a falat. Inkább afféle ritka jutalomként tekintek rá.

Kontrasztként a barátnőm a nyáron rászokott a cigire, pár "jó barátnőjének" hála és se nekem, sem magának nem tud leszokni, pedig kábé havonta megpróbálja, de semmi eredménye, reggel felkel és rágyújt, rohan és elszív egyet közben, a múltkor betegen is szívta már.

Nemrég jött egy nagyokos az iskolánkba és azzal fárasztott minket, hogy a pipázás is ugyanolyan függőség, ugyanolyan dohányzás, mint a napi x doboz cigi. De szerintem szertartáson pipázni fél-háromnegyed órát havonta párszor, abszolút nem betegség!

19/F


2012. márc. 25. 15:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Akkor vagy függő, ha le akarsz állni vele, de nem tudsz, mert úgy érzed, nem tudsz meglenni nélküle.
2012. márc. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
óvodáűskorod óta pipafüggő vagy.te magad írtad le..
2012. márc. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hogy lennék óvodás korom óta függő? 18 évesen pipáztam először. Az más kérdés, hogy elmentem Ibafára a pipamúzeumba, nézegetek az interneten képeket különleges pipákról, olvastam könyvet a pipázás történetéről, olvasgattam pipázó történelmi személyekről (Douglas MacArthur, Bertrand Russell, Einstein, Sztálin), vagy épp olvasgattam pipás irodalmi alkotásokat (Kölcsey, Csokonai, Petőfi, Vörösmarty több művében is beszél a pipájáról).

De tíz éve követem a forma-1-et semmi pénzért nem hagynék ki egy versenyt sem, egész polcokat töltenek meg itthon a forma-1-ről szóló könyvek, autómodellek és persze forma-1-es háttérképem, naptáram van. Akkor forma-1 függő vagyok?

2012. márc. 25. 15:29
 4/8 anonim ***** válasza:
Mekkora arc lehetsz! :D
2012. márc. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ja, pipafüggő és foma-1 függő vagy.Már óvodásan is szívószálból pipáztál. pipafüggő!!!

:)

2012. márc. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem komoly ember lehetsz, látszik a választékos fogalmazásmódodon, illetve, hogy szertartásként kezeled a dohányzást. Régen, az amerikai sámánok is a szertartás kellékeként szívták a dohányt. Bárcsak mindenki így gondolkozna!
2012. márc. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 evans válasza:
nem egyálltalán nem vagy függő hisz te magad írtad h nem kaparod a falat ha már kaparod akkor vagy függő! a forma 1 el kapcsolatban: én 2001 óta nem hagytam ki futamot! sok mindent kihagytam kirándulásokat és szombat esti bulikat/ a reggeli futamok miatt/ ez csak egy rituálé ez egy eszköz a kikapcsolódáshoz a függőség az amikor az eszköz cél lessz és nem az lessz az eszköz h pipázz hanem az lessz a cél! szimpatikus amit írtál és nagyon jól megfogalmaztad a dolgokat! a forma 1-el kapcsolatban engem is támadtak h miért nem megyek el egy kirándulásra meg ilyenek de én úgy vagyok vele hogy sok mindent kihagyok de a forma 1 hez ragaszkodom te is ragaszkodsz és a ragaszkodás nem egyenlő a függőséggel!!!
2012. ápr. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 evans válasza:
jah bocsi de ezt kihagytam pipázás naplemente konyak ajánlok egy kis tuninngot hozzá: spékeld meg azzal h veszel egy bakelit lemezjátszót és sinatrát hallgatsz, jó oké nem muszály a bakelit lejátszó de ha gépen hallgatod akkor az elüt a feelingtől! csak egy tanács
2012. ápr. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!