Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Melyik a rosszabb függőség az...

Melyik a rosszabb függőség az alkohol vagy a dohányzás?

Figyelt kérdés
2012. febr. 12. 19:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
szerintem alkohol
2012. febr. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Ha feltétlen választani kell egy szükséges rossz között, akkor az alkohol. A dohányzás legalább nem butít és nem tesz agresszívvé embereket, és bár elvonhatja a figyelmet a vezetésről, de közvetlenül nem nyújtja el a reakcióidőt, így potenciálisan okozva baleseteket.
2012. febr. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Alkohol sokkal jobban megkeseríti a hozzátartozók életét is. És a cigi nem módosítja az ember gondolkodását, nem öli meg az agysejteket tudtommal. Apám úgy elbutult, hogy még el is hiszi, amit mondd...
2012. febr. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A dohányzás nem butít el, nem tesz deviánssá.
2012. febr. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
64%

Az újabb kutatások szerint befolyásolja a kognitív képességeket a dohányzás is.


Én azt mondanám, egyik sem jobb a másiknál.

2012. febr. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%

egyébként a cigi is agresszívvá tesz, ha egy dohányos valamiért nem gyújthat rá, ideges lesz, egyre idegesebb, és csökken a koncentrációja is. illetve a dohányzás talán többféle betegséghez köthető, és könnyebb rászokni is

mégis az alkohol szerintem rosszabb, egy láncdohányos is élhet boldog életet, jó munkával, boldog családdal, egy alkoholistáról ugyanezt már sokkal nehezebb elképzelni

2012. febr. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Az nem igaz, hogy a cigi több betegséget okoz, sőt. Pár szépség, amit az alkohol okozhat: Demencia, májcirózis, májrák, hasnyálmirigy gyulladás, 2-es típusú cukorbetegség, felszívódási zavarok, endocarditis, stb.
2012. febr. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%
jó, most ne kezdjünk el számolgatni, a dohányzásról is tudnék egy listát írni
2012. febr. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Az alkoholt nevezném rosszabbnak.Mivel erős tudatmódosító szer.Az alkohol sok családot tett már tönkre.A dohányzás viszont nem nagyon.
2012. febr. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem is az alkohol a rosszabb... de engem mégis a dohányosok zavarnak jobban, mert azt a büdöset nagyon sokszor érzem... még akkor is ha távolabb cigiznek és az nem túl kellemes!
2012. febr. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!