Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy lehet rászokni a dohányzá...

Hogy lehet rászokni a dohányzásra?

Figyelt kérdés
Számomra ez egyszerűen elképzelhetetlen. Néha-néha dohányzok, bulikban, de nem érzem lételememnek. Mit éreznek a dohányosok, hogy muszáj mindig rágyújtaniuk?
2011. dec. 5. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Először hetente 1-3 szálat szívtam (haverokkal). Aztán vettem egy doboz cigit, és minden reggel kávéhoz egyet. Aztán suliba menet is. Suli után is. Idővel szinte észrevétlenül emelkedett az adag, most tartok napi 1 doboznál. Valamiért egyre jobban kívántam, most meg ha fél napig nem gyújtok rá, már nikotinhiányom van.
2011. dec. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de ilyenkor mit érzel, ha hiányod van? ezt én annyira nem tudom elképzelni :D
2011. dec. 5. 20:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Igazából csak annyit, hogy de jó lenne végre kimenni a szabadba vagy a folyosóra, rágyújtani, öt perc nyugi... :) Extrémebb esetben feszült leszek és minden szóra ugrok. Pedig március óta szívom napi szinten (május körül lett meg a napi 1 dobozos mennyiség).
2011. dec. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mit érzek? Amikor már órák óta nem cigiztem, akkor úgy érzem szétrobban a fejem, bizsereg a mellkasom, és még annak is be tudnám verni a pofáját, aki csak köszön, mert annyira ideges vagyok:) Amíg nem szoktam rá, én sem tudtam elképzelni hogy lehet rászokni.
2011. dec. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyre többet szívsz, és hoppá, észre sem veszed hogy fél éve még csak heti 3 szálat szívtál, de most már heti 4 dobozt.
2011. dec. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mármint egyre többet veszel.
2011. dec. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Fanta ***** válasza:
Miért kell rászokni?
2011. dec. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kétféle függőség van. Mentális és fizikai. Előbbi a megszokáson, a napi rutinokon alapul, ha csak bulikban dohányzol, akkor csak bulikban fog előjönni, otthon nem. Utóbbi a nikotinfüggőség, az bárhol előjön legfeljebb 2-3 óránként. Vannak emberek, akiknél ez hiányzik. Nem tudom genetikusan-e, de bennük nem alakul ki fizikai addikció.


Ettől persze ők is rászokhatnak, ahogy például a körömrágáshoz sem szükséges fizikai addikció.

2011. dec. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Majd rájössz!Minden bagos igy kezdi ahogy Te!
2012. febr. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!