Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Így tényleg nem lehet leszokni?

Így tényleg nem lehet leszokni?

Figyelt kérdés
5 éve dohányzom, napi kb. egy dobozzal. 2 hete döntöttem el hogy abbahagyom, azóta minden reggel elszívok egy szálat a kávéhoz, többet nem. Erre azt kapom mindenkitől hogy így ugyanott vagyok mint eddig, és nem fogok leszokni. Igaz ez? Tényleg csak úgy van értelme hogy teljesen abbahagyom? nekem így sokkal inkább kibírható.
2011. szept. 9. 11:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%

Ha 100%-osan nem is fogsz sohasem leszokni, de attól még nyilván csak töredéke jut be a szervezetedbe a káros anyagokból. Ennyit meg öszeszedsz az utcán is.


Ha továbbra is max. ennyit szívsz, az már nagyon jó.

2011. szept. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
De igen. Akaraterő kérdése. Apám 5 éve hagyta abba teljesen, miután szívelégtelenségben meghalt a papám. ez kellett ahhoz,h elgondolkodjon azon, hogyan is él. Azóta 15 kg-t felszedett, nem vékony már, és jobban néz ki, nem köhög reggelenként.De 1 doboz után 1 szál elég nagy előrelépés.
2011. szept. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
20 év, napi 1,5-3 doboz barnaszofi után letettem, nem lehet másképp leszokni! A napi egy szál is dohányzás.
2011. szept. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%

Én már évek óta csak napi 1, maximum 2 szálat szívok, de van olyan, hogy 2-3 napig egyáltalán, mert nincs, vagy nincs rá alkalom.

Ennél jobban nem is akarok leszokni, max majd ha terhes leszek, de nem hiszem, hogy nehéz lesz, szerintem már nem vagyok függő( régen volt nálam is napi 1 doboz)

2011. szept. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha napi egy szálat szívsz, az nem leszokás. Csak kevesebb, mint eddig.
2011. szept. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem, nincs baj azzal, ha lassan hagyod el a cigit. Ha valóban le akarsz róla szokni, akkor idővel ezt az egy szálat sem fogod majd elszívni.
2011. szept. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
31%
szerintem az meg már semmi, a nehezén már túlvagy
2011. szept. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%
én is így szoktam le. napi 1-2, aztán kétnaponta egy, aztán heti egy, végül semmi.
2011. szept. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
39%

Ha eddig egy dobozzal szívtál, akkor én a napi egy szálat már nem nevezném nagyon dohányzásnak...

Annál már az is jóval károsabb, ha kimész a városi utca "friss levegőjére". :)

2011. szept. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a választ! Ha a napi egy szál mellett többször már nem hiányzik, akkor elhagyom azt is. köszi!!
2011. szept. 11. 22:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!